Polski Cukier Start Lublin wrócił na tarczy z Włocławka

Autor: | Zdjęcie: Polski Cukier Start Lublin

Polski Cukier Start Lublin wrócił na tarczy z Włocławka - Zdjęcie główne

foto Polski Cukier Start Lublin

Sport W meczu 8. kolejki obecnego sezonu koszykarze Polskiego Cukru Startu Lublin przegrali na wyjeździe z Anwilem Włocławek. Dla czerwono-czarnych była to druga porażka w rozgrywkach.

Po pierwszej kwarcie gospodarze mieli osiem punktów przewagi. W trakcie następnych 10 minut powiększyli swoje prowadzenie i na dużą przerwę schodzili przy wyniku 51:32. Po zmianie stron przypieczętowali zasłużone zwycięstwo, będąc tego dnia lepszym zespołem.

To spotkanie było dla nas pod dużym emocjonalnym punktem i emocje trochę przyćmiły to, co mamy robić na boisku stwierdził po końcowej syrenie prowadzący lubelską drużynę trener Artur Gronek. Fakt, że bardzo chcieliśmy zwyciężyć Anwil, który był niepokonany, bardzo wpłynął na to, że byliśmy niepotrzebnie zdenerwowani i egzekucja naszych założeń była na naprawdę bardzo słabym poziomie. Zespół z Włocławka zdominował nas w każdym elemencie dodał.

Już w najbliższy czwartek czerwono-czarni będą mieli okazję do polepszenia nastrojów. Do hali Globus na kolejną ligową konfrontację przyjedzie wówczas Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia. Początek starcia z tym rywalem zaplanowano 16 listopada o godzinie 17:30.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Start Lublin 100:71 (21:13, 30:19, 23:23, 26:16)

Włocławek: Sanders 18, Kostrzewski 17, Jõesaar 14, Petrasek 12, Young 10, Groves 10, Garbacz 9, Bell 8, Wadowski 2, Łączyński, Łazarski

Lublin: Gabrić 20, O' Reilly 13, Benson 11, Durham 9, Krasuski 5, Pelczar 5, Karolak 3, Put 3, Wade 2, Szymański

Sędziowali: P. Pastusiak, W. Liszka, T. Tybor