Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wysoką porażką w drugim półfinale fazy play-off

Autor: | Zdjęcie: KK

Polski Cukier AZS UMCS Lublin z wysoką porażką w drugim półfinale fazy play-off - Zdjęcie główne

foto KK

Sport Koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin przegrały z zespołem PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski w drugim półfinałowym starciu obecnego sezonu Energa Basket Ligi Kobiet. Ekipa z województwa lubuskiego była wyraźnie lepsza, o czym świadczy zwycięstwo różnicą aż 25 punktów.

Lublinianki przystępowały do niedzielnego meczu po sensacyjnym zwycięstwie w pierwszym ze spotkań. Sobotnia rywalizacja kosztowała jednak zielono-białe dużo sił, co przełożyło się na kolejne zawody, zwłaszcza przy ograniczonej rotacji spowodowanej urazem Aleksandry Kuczyńskiej. W dodatku podrażnione porażką koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego tym razem praktycznie nie traciły koncentracji i skutecznie realizowały założenia taktyczne narzucone przez sztab szkoleniowy. Już po 10 minutach gry gospodynie miały osiem punktów przewagi. W kolejnej kwarcie ich prowadzenie wzrosło, zwłaszcza że AZS UMCS miał bardzo duże problemy w ofensywie. Dość powiedzieć, że Aleksandra Stanacev i spółka nie potrafiły trafić do kosza przez 240 sekund drugiej odsłony. Indolencja w ataku oraz sporo błędów w obronie sprawiły, że ekipa trenera Szewczyka schodziła na dużą przerwę, przegrywając 26:44.

W pierwszych dwóch partiach miejscowe rzucały do kosza ze skutecznością na poziomie 53 procent, przy zaledwie 32 % lublinianek. Po zmianie stron zespół z Lubelszczyzny nieco poprawił grę w ataku, ale nadal pozwalał na wiele przeciwniczkom. Gorzowianki były dla przyjezdnych bezlitosne i podczas trzeciej kwarty odskoczyły już na 30 punktów. Ostatecznie triumfowały 83:58.

W półfinałach rywalizuje się w serii do trzech zwycięstw. Aktualnie obie strony mają na swoim koncie po jednej wygranej. Trzecie spotkanie odbędzie się w najbliższą środę o godzinie 20:00 w Lublinie. Czwartą potyczkę zaplanowano 24 godziny później. Jeżeli do rozstrzygnięcia będzie potrzebny piąty mecz, to zostanie on rozegrany 2 kwietnia w Gorzowie.

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Polski Cukier AZS UMCS Lublin 83:58 (26:18, 18:8, 25:15, 14:17)

Gorzów: Horvat 23, Allen 18, Keller 11, Smith 10, Bazan 8, Wadoux 8, Duchnowska 3, Śmiałek 2, Steblecka, Michniewicz

Lublin: Stanacev 11, Zec 10, Taylor 9, Mack 8, Zięmborska 8, Ziętara 5, Yurkievichus 5, Nassisi 2, Trzeciak

Sędziowali: R. Mordal, B. Podkowińska, M. Skorek