Polski Cukier AZS UMCS Lublin z drugą wygraną w Eurolidze (ZDJĘCIA)

Sport W swoim pierwszym euroligowym meczu w 2024 roku koszykarki Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin pokonały węgierski DVTK HUN-Therm. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka była to druga wygrana na arenie międzynarodowej w obecnym sezonie.

Gospodynie przystępowały do środowej konfrontacji w dobrych nastrojach. W grudniu przełamały bowiem serię spotkań bez zwycięstwa i w ostatnich trzech ligowych kolejkach schodziły z parkietu z wygranymi. Dobra passa miała zostać podtrzymana także w Europie, gdzie lublinianki nie cieszyły się z triumfu od 19 października. W dodatku akademiczki chciały zrewanżować się ekipie z Węgier za porażkę w pierwszym starciu różnicą aż 30 punktów (SZCZEGÓŁY). Mimo to przyjezdne uchodziły za faworytki jako wiceliderki grupy.

Po pierwszej kwarcie kibice mistrzyń Polski mogli być zadowoleni ze swojego zespołu, który prowadził 17:10. Podczas następnych 10 minut miejscowym nie szło już tak dobrze w ataku (zaledwie siedem zdobytych punktów), ale wciąż prezentowały się solidnie w obronie, dzięki czemu do przerwy drużyna z Lublina prowadziła 24:20.

Po zmianie stron biało-zielone podtrzymały bardzo dobrą postawę w defensywie, a także zdecydowanie częściej trafiały do kosza. Dzięki temu odniosły zasłużone zwycięstwo. Wygrana smakowała podwójnie, bowiem akademiczki musiały sobie radzić bez zmagającej się z urazem podstawowej centerki Kylee Shook. - Jestem bardzo dumna z całego zespołu. Myślę, że kluczem do sukcesu była głównie dobra obrona. Cieszymy się, że sprawiłyśmy duży prezent nie tylko naszym kibicom, ale przede wszystkim asystentowi trenera, panu Markowi Lebiedzińskiemu. Każde zwycięstwo na tym poziomie jest dla nas bardzo dużym sukcesem. Po raz pierwszy w mojej przygodzie z koszykówką mogłam pojawić się w pierwszej piątce w meczu Euroligi, więc indywidualnie także mam powody do satysfakcji, ale liczy się głównie wygrana zespołu - podsumowała Justyna Adamczuk.

W najbliższą niedzielę koszykarki lubelskiego klubu zagrają na wyjeździe w ligowej potyczce z Energa Polskim Cukrem Toruń. Początek meczu z tym rywalem zaplanowano o godzinie 14:00.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - DVTK HUN-Therm 56:37 (17:10, 7:10, 18:9, 14:8)

Lublin: Zięmborska 19, Goss 11, Gustavsson 9, Burton 9, Fiszer 3, Ullmann 3, Adamczuk 2, Goszczyńska, Nassisi

Miszkolc: Lelik 9, Aho 8, Charles 6, Tadic 4, Grigalauskyte 4, Tenyer 4, Jovanovic 1, Toman 1