Motor Lublin - Sokół Ostróda. Motor rozgromił rywala na Arenie

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin/Archiwum

Motor Lublin - Sokół Ostróda. Motor rozgromił rywala na Arenie  - Zdjęcie główne

Michał Fidziukiewicz (na zdj. przy piłce) ustalił wynik niedzielnego spotkania | foto Motor Lublin/Archiwum

Sport Piłkarze występującego w eWinner 2. Lidze Motoru pokonali w niedzielę na swoim boisku Sokoła aż 5:0.

Faworyt nie zawiódł. 1 maja podopieczni trenera Marka Saganowskiego rozbili przedostatnią ekipę w tabeli - Sokoła Ostróda.

Wynik w 6. minucie otworzył Piotr Ceglarz, na 2:0 kilkanaście minut później podwyższył Adam Ryczkowski. Od 65. minuty goście grali w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę obejrzał Ernest Dzięcioł.

"Motorowcy" wykorzystali przewagę. W 77. minucie gola na 3:0 strzelił Tomasz Kołbon, za chwilę na listę strzelców wpisał się Damian Sędzikowski, a kropkę nad "i" postawił Michał Fidziukiewicz.

Motor Lublin wygrał z Sokołem Ostróda 5:0. To 16. wygrana żółto-biało-niebieskich w tym sezonie. Po 31. meczach mają na koncie 57 punktów i zajmują trzecie miejsce w tabeli, gwarantujące udział w barażach o awans do Fortuna 1. Ligi. Do trzeciego Ruchu Chorzów tracą jedno oczko.

W sobotę, 7 maja, Motor zagra na wyjeździe z liderem - Stalą Rzeszów. Początek o godz. 12.15.

Motor Lublin – Sokół Ostróda 5:0 (1:0)
Bramki: Ceglarz 6', Ryczkowski 22', Kołbon 77', Sędzikowski 78', Fidziukiewicz 89'.
Motor: Madejski – Wójcik, Błyszko, Najemski, Moskwie, Sędzikowski (80' Polak), Świeciński, Ceglarz (64' Kosecki), Swędrowski (71' Kołbon), Ryczkowski (80' Mandricenco), Firlej (71' Fidziukiewicz).
Sokół: Rabin – Dzięcioł, Rogala (46' Dymerski), Klimek, Turek, Sobotka (46' Lias), Skórecki, Kurowski, Święty (76' Rugowski), Słupski (46' Wojtyra), Mysiorski (81' Malinowski).
Żółte kartki: Najemski – Turek, Dzięcioł.
Czerwona kartka: Ernest Dzięcioł 65' (za dwie żółte).
Sędziował: Marcin Szrek (Kielce).
Widzów: 2011.