Wigry Suwałki - Motor Lublin. Porażka Motoru po samobóju z ostatniej minuty

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Wigry Suwałki - Motor Lublin. Porażka Motoru po samobóju z ostatniej minuty - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Lublinianie przegrali w Suwałkach. W środę Motor uległ Wigrom 2:3 po emocjonującym spotkaniu. Decydujący gol został strzelony w doliczonym czasie gry, zawodnik żółto-biało-niebieskich wbił piłkę do własnej bramki.

W środowym spotkaniu 30. kolejki eWinner 2. Ligi Motor zmierzył się w delegacji z Wigrami.

Po pierwszej połowie było 1:1, obie bramki padły w końcówce premierowej odsłony. Najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Żebrakowski, ale za chwilę "Motorowcy" wyrównali za sprawą gola Pawła Moskwika.

Kwadrans po zmianie stron gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Znowu Sebastana Madejskiego pokonał Żebrakowski. Sześć minut później lublinianie znowu dogonili rywali. Gola na 2:2 strzelił Tomasz Swędrowski.

Taki rezultat utrzymywał się do doliczonego czasu gry. Niestety dla gości, pod własną bramką Paweł Moskwik interweniował na tyle niefortunnie, że wpakował futbolówkę do swojej siatki.

W efekcie Motor Lublin przegrał z Wigrami Suwałki 2:3. Jest to szósta porażka żółto-biało-niebieskich w tym sezonie. Po 30. spotkaniach lublinianie mają 54 punkty i zajmują czwartą lokatę w tabeli. Do końca rozgrywek zostały cztery mecze.

W niedzielę, 1 maja, podopieczni trenera Marka Saganowskiego zagrają na Arenie Lublin z Sokołem Ostróda. Początek meczu o godz. 17.

Wigry Suwałki - Motor Lublin 3:2 (1:1)
Bramki: Żebrakowski 43', 60', Moskwik 90' (s) - Firlej 45', Swędrowski 66'.
Wigry: Zoch - Bogusławski (83' Ozga), Lewandowski, Rudinilson - Prętnik (58' Michalski), Łabojko, Babiarz, Sowiński, Brito (72' Mularczyk) - Żebrakowski (82' Caetano), Lewandowski (72' Iwao).
Motor: Madejski - Wójcik, Zbiciak, Cichocki, Rozmus (64' Kosecki) - Ryczkowski (88' Polak), Swędrowski, Kusiński (64' Sędzikowski), Mandrîcenco (64' Kołbon), Moskwik - Firlej (88' Fidziukiewicz).
Żółte kartki: T. Lewandowski, Bogusławski - Rozmus, Kołbon.
Sędziował: Konrad Kiełczewski (Białystok).