Motor Lublin - Śląsk II Wrocław. Motor z awansem w Fortuna Pucharze Polski

Autor: | Zdjęcie: Motor Lublin

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław. Motor z awansem w Fortuna Pucharze Polski - Zdjęcie główne

foto Motor Lublin

Sport Żółto-biało-niebiescy zameldowali się w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski. Motor pokonał na Arenie Lublin rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław.

We wtorek, 26 lipca, podopieczni trenera Stanisława Szpyrki podjęli ligowego rywala - Śląsk II - w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski.

Wynik w 13. minucie otworzył Igor Maruszak i goście byli na prowadzeniu. Lublinianie odpowiedzieli natychmiast, bo już dwie minuty później było 1:1 po golu Ezany Kahsaya.

Wrocławianie ponownie wyszli na prowadzenie w 24. minucie. Na listę strzelców wpisał się Szymon Krocz, który trafił z rzutu karnego. Jeszcze przed przerwą wyrównał Filip Wójcik.

Bramki w drugiej połowie zdobywali już tylko żółto-biało-niebiescy. Sebastian Rudol strzelił gola w 54. minucie, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Michał Król.

Motor Lublin wygrał ze Śląskiem II Wrocław 4:2 i awansował tym samym do 1. rundy Fortuna Pucharu Polski. Mecze tej fazy turnieju zaplanowano na 31 sierpnia. Losowanie odbędzie się dwa dni wcześniej.

Motor Lublin - Śląsk II Wrocław 4:2 (2:2)
Bramki: Kahsay 15', Wójcik 41', Rudol 54', M. Król 90'+2 – Maruszak 13', Krocz 24' (k).
Motor: Budzyński – Rudol, Najemski (73' Szarek), Cichocki, Wójcik, Rozmus (81' M. Król), R. Król, Kusiński, Rybicki (68' Krywołapow), Ceglarz (67' Jagodziński), Kahsay (72' Żebrakowski).
Śląsk II: Głogowski – Macenko (64' Stawny), Radkowski, Caliński, Maruszak (64' Gerstenstein), Pisarczuk, Młynarczyk, Szmigiel, Lisowski (64' Jezierski), Bargiel (64' Konstanty), Krocz (80' Mączyński).
Żółte kartki: Cichocki, Najemski, Rozmus - Macenko, Pisarczuk.
Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola).

Widzów: 1883.