Edach Budowlani Lublin wrócili z tarczą z Gdańska

Autor: | Zdjęcie: Edach Budowlani Lublin

Edach Budowlani Lublin wrócili z tarczą z Gdańska - Zdjęcie główne

foto Edach Budowlani Lublin

Sport Rugbiści Edach Budowlanych Lublin wygrali pierwszy mecz od 23 marca. W 17. kolejce sezonu niebiesko-biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Drew Pal 2 RC Lechię Gdańsk.

Do przerwy lublinianie prowadzili 24:10, choć spotkanie rozpoczęło się zdecydowanie lepiej dla gospodarzy. Gdańszczanie objęli prowadzenie w początkowym kwadransie gry za sprawą przyłożenia Willmora Beukesa. Chwilę później podwyższył Sean Cole. Po tym jak drugi z wymienionych zawodników wykorzystał rzut karny w 17. minucie, Lechia miała 10 punktów przewagi przy zerowej zdobyczy Edach Budowlanych.

Nieudany początek nie podciął skrzydeł niebiesko-biało-czerwonych, którzy odrobili straty z nawiązką. Jako pierwszy sygnał do ataku dał Oleksii Novikov - autor premierowego przyłożenia dla zespołu prowadzonego przez trenera Andrzeja Kozaka. W 33. minucie do wyrównania doprowadził Panashe Dube, a Ian Trollip zapewnił lubelskiej drużynie prowadzenie. Dorobek Edach Budowlanych został w pierwszej połowie jeszcze podwojony, po tym jak w polu punktowym z piłką zameldowali się ponownie Novikov oraz Robizon Kelberashvili, a podwyższył Trollip.

Po zmianie stron miejscowi zdobyli kontaktowe przyłożenie po akcji Michała Krużyckiego, a po podwyższeniu Pawła Boczulaka zbliżyli się do niebiesko-biało-czerwonych na dystans siedmiu oczek. Jednak ostatecznie zwycięstwo za pięć punktów pojechało do Lublina, w wynik rywalizacji ustalił w końcówce Michał Węzka.

W następnej kolejce wciąż marząca o brązowym medalu drużyna z Lublina zagra na własnym boisku z Juvenią Kraków w ostatnim domowym spotkaniu trwającego sezonu. Mecz odbędzie się 18 maja o godzinie 14:00 na boisku przy ulicy Magnoliowej. Imprezą towarzyszącą będzie piknik sportowo-rekreacyjny połączony ze zdrowotną akcją profilaktyczną.

Drew Pal 2 RC Lechia Gdańsk – Edach Budowlani Lublin 17:29 (10:24)

Punkty: Willmor Beukes 5 (P), Sean Cole 5 (1K, 1pd), Michał Krużycki 5 (P), Paweł Boczulak 2 (1pd) - Oleksii Novikov 10 (2P), Robizon Kelberashvili 5 (1P), Michał Węzka 5 (1P), Panashe Dube 5 (1P), Ian Trollip 4 (2pd)

Gdańsk: Olszewski (24 Huhane), Buczek (23 Beśka), Rachubka (60 Wojnicz), Kossakowski, Krużycki (75 Olender), Płonka, Niespodziany (63 Wasilewski), Smoliński, Cole (51 Boczulak), Kolas (61 Wesołowski), Czerniak, Klaasen, Beukes, Hawanga, Kruszczyński (75 Kopecki)

Lublin: Kelberashvili (74 Mazur), Skałecki, Novikov (56 Rudziński), Król (41. S Próchniak), Jasiński (3 Psuj), Musur, Pasieczny (79 Bosha), Wiśniewski, Kazembe, Trollip, M. Próchniak, Węzka, Szczepański, Dube, Grabowski (71 Bobruk)