Edach Budowlani Lublin w dołku. Wicelider był za mocny

Autor: | Zdjęcie: Edach Budowlani Lublin / Wojciech Szubartowski

Edach Budowlani Lublin w dołku. Wicelider był za mocny - Zdjęcie główne

foto Edach Budowlani Lublin / Wojciech Szubartowski

SportTrwa kiepska passa Edach Budowlanych Lublin. W siódmej kolejce obecnego sezonu podopieczni trenera Andrzeja Kozaka doznali trzeciej z rzędu wysokiej porażki.

Niebiesko-biało-czerwoni ulegli na własnym boisku ekipie Awenta Pogoń Siedlce, która jest wiceliderem tabeli Ekstraligi rugby. I choć do przerwy lublinianie przegrywali tylko 5:12, to w całym meczu goście zdobyli aż o 40 punktów więcej. W drugiej połowie siedlczanie całkowicie zdominowali bowiem spotkanie. Tym samym Edach Budowlani musieli przełknąć gorycz trzeciej kolejnej porażki. 22 września w Lublinie aż 85:7 triumfował Orkan Sochaczew, zaś przed tygodniem w Sopocie pokonało ich Energa Ogniwo Sopot.

Gratuluje przeciwnikom, którzy zdecydowanie i zasłużenie wygrali. Mój komentarz będzie taki: gdyby na boisku nie było sędziego, to mecz skończyłby się pewnie 15:25 lub 15:30 – skwitował trener Andrzej Kozak. – W pierwszej połowie grało się bardzo fajnie i spotkanie było wyrównane, później poszły zmiany i rywale nam po prostu "uciekli" – dodał Szymon Próchniak.

W następnej kolejce niebiesko-biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Juvenią Kraków. Do tej rywalizacji dojdzie w ostatni weekend października.

Edach Budowlani Lublin - Pogoń Awenta Siedlce 10:50 (5:12)
Punkty: Kuziwakwashe Kazembe 5 (1P), Robizon Kelberashvili 5 (1P) - Daniel Trybus 10 (2P), Miłosz Kasiński 5 (1P)Nicolas Saborit 5 (1P), Paul Walters 18 (4pd), Oleksandr Shevchenko 5 (1P), Vaha Halaifuana 5 (1P), Daniel Gdula 5 (1P), karne przyłożenie

Lublin: Kelberashvili, Rudziński, Novikov (68 Więckowski), Król (60 Mazur), Jasiński (20 S. Próchniak), Skałecki (48 Pietrkiewicz), Pasieczny, Musur, Bobruk, Kazembe, Psuj (63 F. Skup), Węzka, Szczepański, Kasprzak (38 M. Próchniak), Dube

Siedlce: Asatiani (48 Kramarenko), Maciejewski (74 Struchkovskyi), Kostałkowski (75 Słowik), Shevchenko, Olejek (58 Gołuchowski), A. Nowicki (74 Bareja), Mirosz (59 Wiśniewski), Halaifuana (61 Struchkovskyi, 66 Halaifuana), Trybus, Walters, Kasiński, Gdula, Saborit, Korneć, Reksulak (60 Rajewski)

Sędziowali: Ingarden, Kuniczkowski, Ciechoński