Edach Budowlani Lublin lepsi od mistrzów Polski

Autor: | Zdjęcie: Edach Budowlani Lublin

Edach Budowlani Lublin lepsi od mistrzów Polski - Zdjęcie główne

foto Edach Budowlani Lublin

Sport Dużą niespodziankę sprawili w meczu czwartej kolejki obecnego sezonu rugbiści Edach Budowlanych. Lublinianie pokonali na wyjeździe aktualnych mistrzów kraju, Budo 2011 Aleksandrów Łódzki.

Przyjezdni otworzyli wynik spotkania w 10. minucie gry. Później, zgodnie z oczekiwaniami, przewagę miała faworyzowana drużyna miejscowych, która ze stanu 0:3 odskoczyła lublinianom na 7:3. Gospodarze długo kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń i następne punkty dla nich wydawały się kwestią czasu. Niebiesko-biało-czerwoni wytrzymali jednak napór rywali i w końcówce pierwszej połowy odwrócili losy wyniku, schodząc na przerwę z prowadzeniem 10:7.

Po zmianie stron podopieczni trenera Stanisława Powała-Niedźwieckiego byli dla obrońców tytułu bezkonkurencyjni i zasłużenie wywalczyli zwycięstwo. Drugi bardzo dobry mecz z rzędu rozegrał sprowadzony w sierpniu łącznik ataku Ian Trollip, który po raz kolejny był najskuteczniejszym w szeregach lubelskiej drużyny. Ważne oczka dołożyli także Kuziwakwashe Kazembe, Jakub Dec, Marzuq Maarman i grający szkoleniowiec.

Niebiesko-biało-czerwoni odnieśli w niedzielę trzeci triumf w obecnym sezonie. Natomiast notujący fatalny początek rozgrywek Budo 2011 przegrali po raz trzeci z rzędu.

Następna rywalizacja czeka Edach Budowlanych w weekend 16/17 września. Wówczas do Lublina przyjedzie Ogniwo Sopot. Teraz nastąpi krótka przerwa w ligowych rozgrywkach z uwagi na mecze reprezentacji.

Budo 2011 Aleksandrów Łódzki – Edach Budowlani Lublin 7:30 (7:10)