Reklama

Reklama

Województwo lubelskie: umowy o unijne dotacje dla przedsiębiorców, wręczone

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył pięć umów w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Łączna wartość dofinansowania ze środków europejskich w umowach to blisko 16 mln zł. Chodzi o realizację działań mających na celu ułatwienie tworzenia nowych miejsc pracy, zmniejszenie bezrobocia i pobudzenie aktywności zawodowej mieszkańców województwa lubelskiego.

Reklama

Do dofinansowania w ramach konkursu wybranych zostało 17 projektów, z czego trzech wnioskodawców zrealizuje po dwa projekty.

- Dzięki tym środkom blisko tysiąc osób będzie mogło założyć własną działalność - powiedział Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego - Operatorzy, którzy wygrali ten konkurs to doświadczone podmioty, dlatego nie mam wątpliwości, że pieniądze te zostaną sprawnie podzielone. Wszystko z myślą o rozwoju mikroprzedsiębiorczości w naszym województwie - dodał.

Wnioskodawcy ubiegali się o środki na udzielenie bezzwrotnego wsparcia dla osób zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, obejmujące m.in. usługi szkoleniowe, bezzwrotne wsparcie finansowe, czy wsparcie pomostowe w postaci pomocy finansowej. Umowy otrzymali:

Kraśnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych IMPULS na realizację projektu Kuźnia kraśnickich przedsiębiorców o łącznej wartości blisko 5,2 mln zł, z czego ponad 4,4 mln zł to środki z UE. Celem projektu jest podniesienie poziomu przedsiębiorczości i aktywności zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia i znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji na ryku pracy. Wsparcie w ramach projektu obejmie 120 osób z terenu powiatu kraśnickiego w wieku 30 lat i więcej.

Polska Fundacja Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie na realizację projektu Od biznesu do sukcesu na łączną wartość ponad 3,2 mln zł, z czego środki unijne to ponad 2,7 mln zł. Celem projektu jest utworzenie co najmniej 72 nowych miejsc pracy, poprzez objęcie kompleksowym wsparciem związanym z rozpoczęciem działalności gospodarczej 72 osób w wieku 30 lat i więcej, które znajdują się w trudnej sytuacji na rynku pracy. Wsparcie obejmuje powiaty: bialski, biłgorajski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, lubartowski, lubelski, łęczyński, parczewski, radzyński, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski oraz miasta: Biała Podlaska, Lublin i Zamość.

Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność" na realizację projektu Zaszczepieni do biznesu o łącznej wartości nieco ponad 3,4 mln zł, z czego środki z UE wynoszą blisko 3 mln zł. Realizacja tego projektu ma na celu podniesienie poziomu aktywności zawodowej mieszkańców naszego województwa poprzez udzielenie 60 osobom wsparcia szkoleniowo-doradczego oraz 50 osobom wsparcia finansowego na prowadzenie działalności gospodarczej.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny S.A. zrealizuje dwa projekty, w ramach których uczestnicy zostaną objęci wsparciem szkoleniowym z zakresu zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej, w tym zagadnień z prawa pracy, podatków, marketingu czy negocjacji biznesowych, reklamy i działań gospodarczych. Wsparcie skierowane jest dla 110 osób fizycznych w wieku 30 lat i więcej z terenu województwa lubelskiego pozostających bez pracy lub osoby ubogie pracujące oraz dla osób, które zamierzają rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej. Mowa o dwóch projektach pn.: Lubelski Park Przedsiębiorczości o łącznej wartości nieco ponad 3 mln zł, z czego ponad 2,6 mln zł to środki z UE; Lubelski Park Nowych Przedsiębiorców o łącznej wartości blisko 3,8 mln zł, z czego środki z UE to nieco ponad 3,2 mln zł.

Poza tym, w konkursie ogłoszonym w 2020 roku w ramach RPO WL alokacja pierwotnie wynosiła blisko 12 mln zł (z czego środki unijne stanowiły nieco ponad 10 mln zł). W konkursie złożonych zostało łącznie 60 wniosków o całkowitej wartości blisko 197 mln zł (z czego dofinansowanie unijne wynosiło ponad 167 mln zł). W celu zapewnienia dofinansowania możliwie największej liczbie projektów, w maju Zarząd Województwa Lubelskiego zwiększył alokację w konkursie o nieco ponad 57 mln zł (z czego ponad 50 mln zł to środki z UE). Ostatecznie całkowita alokacja w konkursie wyniosła nieco ponad 71 mln zł, gdzie środki unijne stanowiły nieco ponad 60,4 mln zł. Oprócz wcześniej wspomnianych Beneficjentów, dofinansowanie w ramach konkursu otrzymali:

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego na realizację projektu pn. Twój biznes - twoją szansą o łącznej wartości nieco ponad 3,4 mln zł, z czego środki unijne to blisko 3 mln zł; Consultor sp. z o.o. na realizację projektu pn. Lubelskie Samozatrudnienie! o wartości blisko 3 mln zł, gdzie środki unijne stanowią nieco ponad 2,5 mln zł; Edotur sp. z o.o. na realizację projektu pn. Klucz do samozatrudnienia, o łącznej wartości blisko 3,5 mln zł, z czego środki unijne to blisko 3 mln zł; Lubelska Szkoła Biznesu sp. z o.o. Fundacji Rozwoju KUL zrealizuje dwa projekty: Startuj z nami – załóż firmę, o łącznej wartości nieco ponad 5 mln zł, z czego środki  z UE wynoszą blisko 4,4 mln zł; Bądź przedsiębiorczy – załóż firmę, o łącznej wartości nieco ponad 5 mln zł, z czego środki unijne to blisko 4,4 mln zł; Chełmskie Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Kapitału Społecznego na realizację projektu pn. Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, o łącznej wartości nieco ponad 3,3 mln zł, z czego środki unijne wynoszą blisko 3 mln zł; Centrum Szkoleń i Innowacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zrealizuje dwa projekty: Plan na sukces – zostań przedsiębiorcą! projekt o wartości ponad 2 mln zł, z czego środki unijne to blisko 1,8 mln zł; Dotacje na START, o łącznej wartości blisko 1,7 mln zł, z czego ponad 1,4 mln zł to środki unijne; Euro-Forum Marek Gudków na realizację projektu Szansa na biznes o łącznej wartości nieco ponad 2,8 mln zł, z czego środki z UE to blisko 2,4 mln zł; Puławskie Centrum Przedsiębiorczości na realizację projektu pn. Mała firma-ABC biznesu o łącznej wartości nieco ponad 3,2 mln zł, z czego środki z UE to ponad 2,7 mln zł; "Netrix group" sp. z o.o. na realizację projektu Lubelska strefa przedsiębiorczości o łącznej wartości nieco ponad 3 mln zł, z czego środki unijne to blisko 2,6 mln zł; Fundacja Rozwoju Lubelszczyzny na realizację projektu pn. Pracuję u siebie 3 o łącznej wartości ponad 4,7 mln zł, z czego środki z UE stanowią nieco ponad 4 mln zł.

Łączna wartość wymienionych 17 projektów wybranych do dofinansowania w ramach konkursu wynosi blisko 59 mln zł, z czego środki z Funduszy Europejskich to blisko 51 mln zł. Realizacje pozwolą nie tylko na powstawanie nowych miejsc pracy w regionie, ale także na wydłużenie czasu funkcjonowania nowopowstałych przedsiębiorstw i zmniejszenie bezrobocia w województwie lubelskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy