Reklama

Reklama

Stypendia sportowe Marszałka Województwa Lubelskiego za 2021 rok przyznane

Opublikowano: pt, 16 kwi 2021 08:44
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się wideokonferencja w sprawie stypendiów sportowych Marszałka Województwa Lubelskiego za osiągnięte wyniki w 2020 roku. Stypendium otrzyma 289 osób (126 zawodniczek i 163 zawodników) z 53 klubów. Łączna kwota przyznanych stypendiów to ponad 866 tys. zł.

Reklama

W wideokonferencji uczestniczyli: marszałek Jarosław Stawiarski, stypendyści Wiktoria Kamela, zawodniczka MKS Cement-Gryf Chełm (zapasy), Szymon Trytek zawodnik KS Agros Zamość (podnoszenie ciężarów) oraz trenerzy, Andrzej Gaweł z KS Agros Zamość (sekcja podnoszenia ciężarów) i Dariusz Kucharski z MKS Cement-Gryf Chełm. Wideokonferencja odbyła się w czwartek (15 kwietnia).

Głównym kryterium, które należało spełnić, aby ubiegać się o stypendium sportowe to zdobycie miejsca medalowego w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy lub Mistrzostwach Polski w kategoriach wiekowych sportu młodzieżowego - młodzieżowców, juniorów i juniorów młodszych (kadetów) oraz seniorów do 27 lat.

- Cieszę się, że mamy kolejną grupę stypendystów. Sport to bardzo dobra inwestycja w rozwój młodzieży, a ich sukcesy to także udana promocja naszego regionu - podkreślał Jarosław Stawiarski, marszałek Województwa Lubelskiego.

- Swoją historię z zapasami zaczęłam w wieku 10 lat. Ten sport daje mi wiele możliwości. Poznaję nowych ludzi oraz mogę zwiedzić wiele miejsc w kraju i zagranicą - powiedziała zapaśniczka Wiktoria Kamela.

- Dzięki stypendium będę mógł zakupić i wymienić elementy wyposażenia, które podczas intensywnych treningów szybko się zużywają - dodał Szymon Trytka, który uprawia podnoszenie ciężarów w KS Agros Zamość.

Stypendia dostanie 96 zawodników za osiągnięcia seniorskie, 53 za osiągnięcia w kategorii młodzieżowiec, 73 za osiągnięcia w kategorii wiekowej juniora oraz 64 juniorów młodszych (kadetów), reprezentujących 23 sporty olimpijskie i paraolimpijskie: badminton, biegi narciarskie, boks, golf, karate WKF, kolarstwo szosowe, BMX i tandemowe, koszykówka, lekka atletyka, łucznictwo, piłka nożna, piłka ręczna, pływanie, podnoszenie ciężarów, siatkówka, siatkówka plażowa, taekwondo olimpijskie, tenis stołowy, tenis ziemny, wspinaczka sportowa - trójbój olimpijski oraz zapasy.

Największą liczbę miejsc medalowych, za które przyznano stypendium sportowe uzyskali zawodnicy: Klubu Uczelnianego AZS UMCS Lublin - 61, Lubelskiego Klubu Sportowego Głuchych "Spartan" - 38 i Młodzieżowego Klubu Sportowego Cement Gryf Chełm - 20. Z kolei największą ilość medali zdobyli zawodnicy reprezentujący pływanie - 60, lekką atletykę - 56 oraz zapasy - 44.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy