reklama
reklama

Wielkie wyróżnienie dla naukowczyni z Politechniki Lubelskiej. Poprowadzi badania w Singapurze

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Politechnika Lubelska

Wielkie wyróżnienie dla naukowczyni z Politechniki Lubelskiej. Poprowadzi badania w Singapurze - Zdjęcie główne

Katarzyna Falkowicz | foto Politechnika Lubelska

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaNaukowczyni z Politechniki Lubelskiej otrzymała stypendium. Dzięki niemu poprowadzi badania w Singapurze.
reklama

Profesor Katarzyna Falkowicz z Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej znalazła się w gronie 100 naukowców. Dostali oni stypendium z programu Bekker NAWA w edycji 2024. W ostatnim naborze złożono 365 wniosków. Stypendyści będą realizować swoje projekty badawcze w 23 krajach na całym świecie, a największym zainteresowaniem cieszyły się Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Niemcy, Szwajcaria i Włochy.

Program Bekker NAWA wspiera międzynarodową mobilność naukowców, umożliwiając im rozwój naukowy w renomowanych ośrodkach badawczych i akademickich. W tegorocznej edycji największą grupę beneficjentów stanowili badacze nauk przyrodniczych, społecznych oraz nauk inżynieryjnych i technicznych.

reklama

Dzięki otrzymanemu stypendium profesor Falkowicz przez trzy miesiące będzie prowadzić badania w Singapore Institute of Technology - uczelni dopasowanej do tematyki jej projektu. Naukowczyni specjalizuje się w badaniach cienkich, lekkich materiałów kompozytowych, które pod wpływem różnych sił mogą się wyginać lub łamać. Jej prace koncentrują się na materiałach zbudowanych z wielu warstw ułożonych niesymetrycznie, które w złożony sposób reagują na temperaturę i nacisk.

reklama

- Moim celem jest opracowanie specjalnego algorytmu, który pozwoli dokładnie zrozumieć zachowanie nowoczesnych materiałów w różnych warunkach. To przełomowe narzędzie umożliwi ocenę potencjalnych korzyści wynikających z ich zastosowania w budowie nowoczesnych maszyn, konstrukcji czy technologii - mówi profesor Falkowicz.

Wyniki badań nie tylko wzbogacą światową wiedzę na temat materiałów kompozytowych, ale także przyczynią się do rozwoju innowacyjnych badań prowadzonych na Politechnice Lubelskiej.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Lublin24.pl - Najszybszy portal w mieście Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama