Reklama

Reklama

Lublin. Spory kawałek w centrum miasta zasadzą różami

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia/Bronisław Wesołowski

Lublin. Spory kawałek w centrum miasta zasadzą różami - Zdjęcie główne

Ul. Królewska w Lublinie | foto Wikipedia/Bronisław Wesołowski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W piątek rozpoczęły się prace na ul. Królewskiej w Lublinie. W centrum miasta posadzone zostaną nowe drzewa oraz około 100 róż. Stare drzewa zostaną przesadzone w okolicy ul. Muzycznej. Prace są prowadzone w ramach projektu "Zielone serce miasta".

Reklama

Miasto Lublin uczestniczy w projekcie Partnerska Inicjatywa Miast 2021-2023 realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Światowym. W ramach Miejskiej Inicjatywy Działań "Zielone serce miasta" planowane jest wprowadzenie nowych elementów zieleni w centrum miasta. Będzie to przede wszystkim realizacja nowych nasadzeń drzew i małoskalowych elementów.

- Chciałabym przede wszystkim skupić się na kontynuacji zielonych zmian w centrum miasta, czyli poprawie warunków bytowych drzew już rosnących, sadzeniu nowych, uzupełnianiu krzewów i roślinności okrywowej oraz przede wszystkim odtwarzaniu drzewostanu - mówiła na zeszłotygodniowej konferencji prasowej Katarzyna Antoń, Miejski Architekt Zieleni.

Zastępczyni dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej podkreśliła, że w tym roku nowe elementy pojawią się mi.m. w obszarze ulic Sądowej, Marii Curie-Skłodowskiej, 1 Maja czy Królewskiej. Na tej ostatniej prace rozpoczęły się w piątek.

Drzewa i sto róż. Nowy obraz ulicy Królewskiej

Na ul. Królewskiej zostanie posadzonych 9 dużych klonów srebrzystych "Pyramidale" w gruncie, we wcześniej powiększonych misach i zostaną uzupełnione ok. 100 różami okrywowymi. - Od dziś rozpoczęliśmy przesadzanie istniejących drzew. Trafią one na teren ścieżki rowerowej w okolice ul. Muzycznej. Następnie zostaną dokończone prace brukarskie wykonane obrzeża w misach. Kolejnym etapem będzie dowiezienie ziemi w miejscach po podbudowie, sadzenie drzew i krzewów - przekazała Monika Głazik z lubelskiego ratusza

Koszt całości prac to 25 tys. zł. Realizacja potrwa do końca maja.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego Zielone Śródmieście trwają prace na ul. Lubartowskiej. W piątek zaczęto sadzenie róż. Z kolei w przyszłym tygodniu trafi tam 29 jesionów pensylwańskich, a całość rabat ozdobi łącznie ponad 1600 róż okrywowych Short Track, o łącznej powierzchni 897 m2. Drzewa i krzewy będą sadzone po obu stronach ul. Lubartowskiej, na odcinku od ul. Ciasnej do ul. Unickiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy