Reklama

Reklama

Lublin ma nowego Miejskiego Architekta Zieleni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin ma nowego Miejskiego Architekta Zieleni - Zdjęcie główne

Katarzyna Antoń | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Katarzyna Antoń została nowym Miejskim Architektem Zieleni. Zrealizuje takie plany Miasta jak wprowadzenie nowych elementów zieleni na Starym Mieście i Śródmieściu.

Reklama

- Dbałość o zieleń w mieście jest jednym z naszych priorytetów. Od 2014 roku za kształtowanie i ochronę tych terenów odpowiada Miejski Architekt Zieleni. Cieszę się, że teraz stanowisko to objęła Katarzyna Antoń – architekt krajobrazu, specjalista o dobrym przygotowaniu merytorycznym i doświadczeniu zawodowym oraz wyjątkowej znajomości potencjału i zasobów Lublina. Będzie odpowiedzialna za zarządzanie i gospodarowanie terenami zielonymi oraz kreowanie polityki miasta w tym zakresie, a także nadzór i ochronę nad obszarami cennymi przyrodniczo. Jestem przekonany, że lubelska zieleń będzie w dobrych rękach - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Katarzyna Antoń jest architektem krajobrazu, absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Posiada uprawnienia inspektora nadzoru prac w terenach zieleni. Od 10 lat związana zawodowo z jednostkami i komórkami Miasta Lublin odpowiedzialnymi za zieleń: Wydziałem Zieleni i Gospodarki Komunalnej, Biurem Miejskiego Architekta Zieleni i Zarządem Dróg i Mostów. Zajmuje się projektowaniem terenów zieleni, zakładaniem i rekultywacją zieleni, nadzorem nad utrzymaniem drzew, krzewów, trawników i elementów małej architektury, a wcześniej odbiorami nasadzeń w ramach inwestycji drogowych. Dodatkowo zajmuje się poprawą życia drzew w mieście.

- Katarzyna Antoń jest osobą bardzo kompetentną, z którą miałem przyjemność współpracować przy okazji różnych projektów z zakresu zieleni. Wierzę, że wspólnie będziemy realizować kolejne zadania w ramach projektu „Zielone serce miasta”, a także te wskazane nam przez mieszkańców podczas spotkań, spacerów i warsztatów w ramach „Planu dla Dzielnic” - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
 
Miasto Lublin uczestniczy w projekcie Partnerska Inicjatywa Miast 2021-2023 realizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej we współpracy z Bankiem Światowym. W ramach Miejskiej Inicjatywy Działań „Zielone serce miasta” planowane jest wprowadzenie nowych elementów zieleni w centrum miasta. Będzie to przede wszystkim realizacja nowych nasadzeń drzew i małoskalowych elementów.
 
- Chciałabym przede wszystkim skupić się na kontynuacji zielonych zmian w centrum miasta, czyli poprawie warunków bytowych drzew już rosnących, sadzeniu nowych, uzupełnianiu krzewów i roślinności okrywowej oraz przede wszystkim odtwarzaniu drzewostanu. W tym roku nowe elementy zieleni pojawią się w obszarze m.in. ulic: Królewskiej, Sądowej, Marii Curie-Skłodowskiej i 1 Maja - mówi Katarzyna Antoń, Miejski Architekt Zieleni oraz zastępca dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy