Reklama

Reklama

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS wraca po przerwie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Ogród Botaniczny UMCS wraca po przerwie - Zdjęcie główne

Ogród Botaniczny UMCS | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Po zimowej przerwie zostanie otwarty Ogród Botaniczny UMCS. Jednocześnie, po pandemicznej przerwie zostanie otwarta otwarta ogrodowa kawiarnia.

Reklama

Ogród Botaniczny UMCS zostanie otwarty po zimowej przerwie w niedzielę (16 kwietnia).

- Ponad 7 tysięcy gatunków i odmian roślin pochodzących z różnych stron świata, zgromadzonych w tematycznych działach i kolekcjach, liczne spotkania edukacyjne i kulturalne, wystawy, warsztaty, imprezy plenerowe, tematyczne spacery z przewodnikiem, a także wydarzenia sportowe, tj. bieg „Botaniczna Piątka”. To wszystko czeka nas w nadchodzącym sezonie, którego inauguracja już w najbliższą niedzielę - informuje Katarzyna Skałecka z Centrum Prasowego UMCS.

Z tej okazji 16 kwietnia w południe w Dworku Kościuszków odbędzie się również wernisaż prac autorskich z haftu krzyżykowego pn. „Przyroda spod igły”. Autorem rękodzieła, inspirowanego przyrodą oraz regionem i ludowością Lubelszczyzny i Ukrainy, jest Krzysztof Wojciechowski, z zamiłowania i wykształcenia przyrodnik, ornitolog, edukator, popularyzator wiedzy o przyrodzie, zawodowo związany z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 22 maja w godzinach otwarcia Dworku.

Dodatkowo, po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią COVID-19, zostanie uruchomiona w odświeżonej odsłonie ogrodowa kawiarenka „Pod Redutą”, której nazwa nawiązuje do lokalizacji w obrębie Reduty Tadeusza Kościuszki na terenie Ogrodu, (wpisanej od jesieni 2020 roku do lubelskiego wojewódzkiego rejestru zabytków). Jak podają pracownicy Ogrodu, rozpoczęte w zeszłym roku prace archeologiczne i geomorfologiczne na jej terenie będą kontynuowane również w bieżącym roku w ramach projektu pn. „Reduta Tadeusza Kościuszki w obronie Konstytucji 3 Maja”, dofinansowanego ze środków konkursu MKiDN „Miejsca pamięci i trwałe upamiętnienia w kraju”. W związku z tym prowadzone prace mogą spowodować pewne utrudnienia w zwiedzaniu tej części Ogrodu.

Poza tym jesienią zeszłego roku pracownicy Ogrodu Botanicznego posadzili cebulki 120 odmian tulipanów. Sukcesywnie powiększane są również zbiory i kolekcje roślin, m.in. dzięki współpracy z krajowymi i zagranicznymi ogrodami botanicznymi, kolekcjonerami, szkółkarzami, w tym np. kolekcje piwonii, kosaćców, liliowców, róż, czy np. bambusów.

Ogród Botaniczny w tym sezonie będzie otwarty od 16 kwietnia do końca października, codziennie od godziny 9:00 (do końca kwietnia: do 19:00, od maja do końca lipca: do 20:00, w sierpniu: do 19:00, we wrześniu: do 18:00, a w październiku: do 17:00).

Cennik oraz pełny kalendarz wydarzeń i propozycji zajęć na 2023 rok dostępny jest na stronie internetowej Ogrodu Botanicznego pod linkiem: www.garden.umcs.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy