Reklama

Reklama

W środę protest "Wypad z Winą+" w Lublinie. W sprawie ustawy o mandatach

Opublikowano: 18 stycznia 2021 10:56
Autor: Joanna Niećko | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

W środę protest "Wypad z Winą+" w Lublinie. W sprawie ustawy o mandatach | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W środę pod biurem PiS odbędzie protest "Wypad z Winą+". To odpowiedź na rządowe plany zniesienia prawa do odmowy mandatu.

Reklama

Na początku stycznia do Sejmu trafił projekt ustawy zgodnie z którą zostanie zniesione prawo do odmowy przyjęcia mandatu. Możliwe będzie tylko zaskarżenie mandatu do sądu. Zmiany w Kodeksie wykroczeń zaproponowała rządząca partia Prawo i Sprawiedliwość. Sprawozdawcą projektu ustawy jest Jan Kanthak - poseł Solidarnej Polski  z okręgu lubelskiego.

- Projektowana ustawa ma na celu usprawnienie postępowania w sprawach o wykroczenia oraz odciążenie sędziów sądów powszechnych od obowiązków związanych z rozpoznawaniem spraw o wykroczenia, z zachowaniem konstytucyjnej i konwencyjnej gwarancji prawa do sądu w sprawach wykroczenia - czytamy w uzasadnieniu projektu ustawy.

Dlatego w środę (20 stycznia) o 18.00 pod biurem Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Królewskiej odbędzie się protest "Wypad z Winą+" Lubelskiego Kolektywu ANKA. 

- Ustawa ta uderzy w nas wszystkich bez wyjątku i ponad podziałami. Każda osoba w ciągu swojego życia narażona jest na nieuzasadnione opresje ze strony funkcjonariuszy, a praktyczny brak możliwości odwołania się od nich będzie czymś strasznym. Państwo przestraszyło się ostatnich masowych protestów i wzrostu świadomości społeczeństwa na temat jego praw. Teraz te prawa chce nam więc odebrać. Robi to bez konsultacji ze społeczeństwem i całkowicie wbrew jego interesowi. Po raz kolejny dobro patologicznych instytucji stawia się ponad prawami obywateli - czytamy na wydarzeniu Facebook.
 
Tego samego dnia demonstracje odbędą się też m.in. w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.