- Przekazujemy około 1,5 miliarda zł. W każdym województwie będzie od kilku do kilkunastu takich placówek w zależności od wielkości województwa. Robimy to po to, aby unowocześnić i kształcić z jeszcze większym rozmachem - mówi Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.
BCU to inwestycja, polegająca na utworzeniu 120 nowoczesnych branżowych centrów umiejętności. Centra będą zaawansowanymi technologicznie ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania w danej branży.
- To znakomity pomysł, który stwarza rzeczywistą szansę na edukację. Branżowe Centra Umiejętności integrują wszystkich tych, których interesuje charakterystyka kompetencji - mówi Lech Sprawka, wojewoda lubelski.
Centra będą także łączyć szkoły, centra kształcenia zawodowego, uczelnie, przedstawicieli branż i przedsiębiorstw do współpracy w zakresie kształcenia nowoczesnych kadr dla gospodarki lokalnej i ogólnokrajowej. Tworzone będą przy szkołach kształcących w zawodach lub centrach kształcenia zawodowego.
- Bardzo nam zależało na tym, aby ten projekt wpisywał się w promocję szkolnictwa zawodowego, ale i szkolnictwa dualnego. Partnerem tego projektu są również przedsiębiorcy, którzy codziennie pracują i informują nas o problemach ze znalezieniem dobrze wykształconej kadry – wyjaśnia Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania.
Podczas spotkania został także wręczony czek na realizację programu „Zbudowanie systemu koordynacji i monitorowania regionalnych działań na rzecz kształcenia zawodowego, szkolnictwa wyższego oraz uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się dorosłych”. Czek odbierze dyrektor WUP w Lublinie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.