- Przed nami intensywny czas. Współpraca uczelni technicznych z gospodarką ma ogromne znaczenie dla rozwoju innowacyjności w Polsce. Naszym zadaniem jest tworzenie rozwiązań, które wspomogą przemysł w jeszcze lepszym wykorzystaniu potencjału naukowego polskich uczelni - podkreśla rektor, prof. Zbigniew Pater.
Wybór prof. Zbigniewa Patera na stanowisko przewodniczącego komisji jest dowodem uznania, jakim cieszy się on w świecie nauki. To także docenienie Politechniki Lubelskiej, której naukowcy w ubiegłym roku złożyli 175 zgłoszeń wynalazków i uzyskali 129 pozytywnych decyzji, co pozwoliło utrzymać lubelskiej uczelni pozycję lidera w zestawieniu Urzędu Patentowego RP.
- To nie tylko wyróżnienie, ale także wielka odpowiedzialność. Politechniki są sercem innowacji, a my, jako rektorzy, mamy obowiązek wspierać ich rozwój, nie tylko na poziomie edukacyjnym, ale także w zakresie praktycznych zastosowań dla gospodarki - dodaje rektor.
CZYTAJ TAKŻE: Wirtualne Muzeum Książąt Lubomirskich. Wspólny projekt Politechniki Lubelskiej i fundacji
Konferencja Rektorów Polskich Uczelni Technicznych zrzesza rektorów 22 szkół wyższych technicznych oraz 11 uczelni stowarzyszonych. Głównym celem KRPUT jest inspirowanie i koordynowanie współpracy między uczelniami technicznymi, a także reprezentowanie wspólnych interesów wobec różnych instytucji oraz organów państwowych. Komisja to strategiczne gremium, którego opiniuje wnioski i przygotowuje projekty uchwał realnie przekładających się na konkurencyjność polskich uczelni.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.