reklama
reklama

Projekt "EduLublin - Cyfrowa rzeczywistość". Miasto podsumowało kilkuletnie działania

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Projekt "EduLublin - Cyfrowa rzeczywistość". Miasto podsumowało kilkuletnie działania - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMiasto przygotowało publikację pr. "EduLublin - Cyfrowa rzeczywistość", która podsumowuje projekt informatyczno-oświatowy realizowany w ponad 150 placówkach oświatowych. Dzięki temu miał powstać centralny system obsługi.
reklama

Miasto podsumowało realizowany od 2015 roku projekt informatyczno-oświatowy dla miejskich jednostek oświatowych. Z tej okazji przygotowano publikację pt. "EduLublin  – cyfrowa rzeczywistość”, która przybliża szczegóły prowadzonych działań i podsumowuje efekty cyfrowych inwestycji, w tym wdrożenia centralnego systemu do kompleksowej obsługi miejskich jednostek oświatowych.
 
- Podjęliśmy się realizacji tego trudnego i pionierskiego przedsięwzięcia, aby utworzyć centralny system do kompleksowej obsługi gminnych jednostek oświatowych, a tym samym wspomóc zarządzanie oświatą w sferze organizacyjnej i dydaktycznej oraz rozwinąć e-usługi skierowane do mieszkańców Lublina. Zaplanowane i konsekwentne działania sprawiły, że w marcu ubiegłego roku lubelskie szkoły były przygotowane do funkcjonowania w zmieniającej się rzeczywistości  – podjęcia i prowadzenia edukacji zdalnej z wykorzystaniem wygodnego oprogramowania zintegrowanego z dziennikiem lekcyjnym. Jesteśmy jednym z niewielu miast w Polsce, które wdrożyło edukację zdalną w ujednoliconych, bezpiecznych rozwiązaniach chmurowych, a Lublin postrzegany jest, jako lider edukacji. Lubelska szkoła przyszłości to szkoła wykorzystująca nowoczesne technologie jako nierozerwalne ogniwo procesu dydaktyczno-wychowawczego. W ten sposób staramy się jak najlepiej przygotować dzieci i młodzież do funkcjonowania we współczesnym świecie  - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Celem projektu było utworzenie centralnego systemu do kompleksowej obsługi miejskich jednostek oświatowych. Dzięki wdrożonym usługom możliwe jest zarządzanie ponad 8 tys. komputerów w szkołach. Placówki otrzymały szerokopasmowy miejski Internet połączony z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną, aplikacje Natomiast u centralny system do pracy zdalnej. Natomiast ujednolicony dla wszystkich szkół dziennik elektroniczny ma umożliwić integrację z rozwiązaniami chmurowymi Microsoft, co w stanie epidemii pozwoliło na uruchomienie zdalnego nauczania. 
 
Projektem objęto 153 szkoły i placówki oświatowe, 10 tys. nauczycieli i pracowników i ponad 54 tys. uczniów. Dotyczył on 27 obszarów funkcjonalnych, m.in. takich jak: rekrutacja, obowiązek szkolny, dotacje podręcznikowe, stypendia, dziennik, plan lekcji, biblioteka, stołówka i magazyn, obsługa przedszkola/bursy, sprawozdawczość oświatowa czy planowanie i analiza budżetu jednostki.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama