Reklama

Reklama

Powstają trzy grupy muzyczne w Chatce Żaka. Trwają nabory

Opublikowano: śr, 10 mar 2021 14:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W marcu w Akademickim Centrum Kultury UMCS "Chatka Żaka" przy ul. Radziszewskiego powstaną trzy grupy muzyczne. Są to: Akademia Musicalu, Orkiestra "Utalentowani Muzycznie Córki i Syny” i warsztaty bębniarskie. Aktualnie trwają nabory.

Reklama

Akademia Musicalu

Kuratorzy linii programowych DŹWIĘK, RUCH i SŁOWO zapraszają do Akademii Musicalu, w której studenci będą mogli rozwijać swoje pasje związane z tańcem, aktorstwem i muzyką. Efektem pracy zespołu ma być wystawienie musicalu w Chatce Żaka.

Przesłuchania odbędą się na żywo w piątek 12 marca o 12:00 w Chatce Żaka. Kandydaci będą musieli zaprezentować się poprzez np. zaśpiewanie wybranych dwóch utworów w dowolnej stylistyce z obszaru szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, improwizację lub przedstawienie krótkiej etiudy tanecznej, przygotowanie i zainscenizowanie dowolnego fragmentu monologu z literatury klasycznej lub współczesnej oraz zagranie z prowadzącym improwizowanej sceny na zadany wcześniej temat.

Orkiestra "Utalentowani Muzycznie Córki i Syny”

Kolejną opcją jest Orkiestra "Utalentowani Muzycznie Córki i Syny” pod batutą dra hab. Tomasza Momota, kuratora linii DŹWIĘK. Do grupy mogą dołączyć osoby grające już na instrumentach.

Zapisy trwają do 15 marca i odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w wydarzeniu na Facebooku. Zgłosić mogą się osoby grające na jakimkolwiek instruencie, bo jak podkreślają organziatorzy - "Każdy instrument, na którym grasz będzie dobry! Może to być perkusja, gitara basowa, pianino, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, trąbka, saksofon, puzon, skrzypce, akordeon, altówka, wiolonczela, kontrabas czy flet... a także instrumenty, których my jeszcze osobiście nie znamy a mieszczą się w kręgu Twoich zainteresowań i pasji. Czyli wszystkie pozostałe".

Warsztaty bębniarskie

Oprócz tego, wrócą warsztaty bębniarskie, które poprowadzi Agnieszka Kołczewska - wieloletnia edukatorka w zakresie bębnów, liderka zespołu "Młode Djembe”. Zapisy na zajęcia trwają do 15 marca i odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny w wydarzeniu na Facebooku.

W trakcie zajęć będzie można poznać techniki gry na różnych bębnach i instrumentach perkusyjnych świata, podszkolić się we współpracy w grupie, zrelaksować i nauczyć rytmów oraz improwizacji muzycznej. Pierwsze zajęcia zaplanowano na 16 marca. Warsztaty będą odbywały się przez cały semestr letni (marzec-czerwiec) raz w tygodniu - najprawdopodobniej we wtorek.

Linie programowe

W ramach Chatki Żaka funkcjonują linie programowe. Mają one spełnić oczekiwania młodych ludzi i ułatwić im rozpoczęcie działania w ACK oraz dawać im wolność w tworzeniu własnych projektów. Każdą z linii prowadzą kuratorzy – specjaliści w danej dziedzinie kultury związani z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Jest 6 linii: ruch, dźwięk, kadr, słowo, lifestyle, visual art. Linie programowe zostały opracowane na podstawie danych dotyczących potrzeb studentów zawartych w raporcie "Diagnoza kierunków rozwoju kultury studenckiej w Polsce" w ramach Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej, którego organizatorem jest Chatka Żaka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy