Reklama

Reklama

Na budynkach żłobków pojawią się herby Lublina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Na budynkach żłobków pojawią się herby Lublina - Zdjęcie główne

Herb Lublina | foto Wikipedia

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W pierwszym kwartale 2021 roku na budynkach miejskich żłobków zostaną zamontowane herby Lublina. Zabiegał o to radny Stanisław Brzozowski, uważający, że doda to odpowiedniej rangi i powagi tym miejscom.

Reklama

O montaż herbu Lublina na budynkach 9 miejskich żłobków poprosił radny miejski Stanisław Brzozowski (Prawo i Sprawiedliwość) w interpelacji do Krzysztofa Żuka - prezydenta miasta. Jego zdaniem herby dodadzą odpowiedniej powagi i rangi tym miejscom jako instytucjom publicznym oraz w sposób jednoznaczny wskaże wszystkim zainteresowanym, że są to placówki publiczne. To już nie pierwsza interpelacja radnego w tej sprawie. Wcześniej proponował, żeby na budynkach umieść godła państwowe. Okazało się, że jest to niemożliwe w związku z aktualnie przyjętą przez Urząd Miasta Lublin wykładnią obowiązujących przepisów niezezwalającą na umieszczenie tablic z godłem przy tablicach urzędowych żłobków dzielnicowych. Dlatego jeszcze w kwietniu radny poprosił, by zamaist godła umieścić herb miasta. Poprosił też o zastosowanie, w miarę możliwości, metalowych tablic emaliowanych z godłem wpisanym w eliptyczny kształt tablicy (kształt jak dla godła państwowego). Wówczas Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju, wyjaśnił, że herbu miasta powinno używać się w kształcie, proporcjach i barwach zgodnych z ustalonymi w uchwale, wzorami graficznymi. Stąd jakakolwiek zmiana jest niedopuszczalna. 

- Umieszczenie herbu Miasta Lublin na budynkach lubelskich żłobków w kształcie zaproponowanym przez Pana Radnego byłoby niezgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi - napisał Artur Szymczyk.

Teraz Brzozowski odniósł się do tej odpowiedzi i ponowił swoją prośbę, żeby na budynkach lubelskich żłobków zamontować herb. 

- Sugestia wykonania w/w herbów jako owalnych tablic emaliowanych była jedynie sugestią od strony estetycznej, natomiast jeśli w opinii urzędników jest to niedopuszczalne (co dziwi, gdyż wiele miast wiesza na budynkach swoje herby właśnie w takiej formie) to może być to herb miasta w jego podstawowym wydaniu - napisał Stanisław Brzozowski. 

W odpowiedzi Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin, poinformował, że montaż herbu zaplanowany został na I kwartał przyszłego roku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy