Reklama

Reklama

Lublin: Zniszczone latarnie obok Politechniki Lubelskiej do likwidacji? Miasto odpowiedziało

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Zniszczone latarnie obok Politechniki Lubelskiej do likwidacji? Miasto odpowiedziało - Zdjęcie główne

Lublin: Zniszczone latarnie obok Politechniki Lubelskiej do likwidacji? Miasto odpowiedziało | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Latarnie w pobliżu Politechniki lubelskiej są zniszczone i stwarzają zagrożenie. Władze miasta odpowiedziały radnemu Stanisławowi Brzozowskiemu, który prosił o interwencję.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie usunięcia słupów latarni z ul. Wapiennej. Chodzi o 6 nieużytkowanych od lat 90. betonowych słupów oświetleniowych za akademikami Politechniki Lubelskiej.

Wyjaśnił, że latarnie są od czasu wyłączenia z eksploatacji pozbawione bieżącej kontroli i zaczynają stwarzać coraz większe zagrożenie. Słupy są przechylone i odpadają z nich kawałki betonu. Dodał, że w ubiegłych latach konieczne było usunięcie jednego ze słupów przy tej ulicy.

- Jeśli chodzi o stan formalny ww. słupów to został on sprawdzony już kilka laT temu i jest zbieżny ze stanem własnościowym niedawno usuniętych po mojej interpelacji słupów z pasa drogowego ul. Działkowej tj. brak możliwości ustalenia aktualnego właściciela, brak możliwości naprawy z wykorzystaniem do oświetlenia miasta oraz niewątpliwie fatalne walory estetyczne (skorodowane wysięgniki, powyrywane osłony wnęk rewizyjnych, itp.). Słupy te zaczynają razić swoim wyglądem tym bardziej, że politechnika podjęła się kompleksowych remontów sąsiednich akademików - napisał Stanisław Brzozowski.

Podkreślił też, że po usunięciu podobnych konstrukcji z ul. Działkowej i planowanym z parkingu przy al. Kompozytorów Polskich jest to ostatnie miejsce w pasie drogowym w Lublinie z podobnymi słupami. - Liczę więc na ich sprawny demontaż i tym samym ostateczne rozwiązanie tego problemu estetycznego w naszym mieście - podsumował radny.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że wskazane latarnie nie są elementem miejskiej sieci oświetleniowej, a stanowią własność Politechniki Lubelskiej.

- Likwidacja powyższych słupów oraz budowa nowego oświetlenia zostały przewidziane w opracowanym projekcie przebudowy ul. Wapiennej, jednak realizacja tej inwestycji z uwagi na brak środków finansowych nie jest obecnie możliwa - napisał Artur Szymczyk. - Podzielając Pana ocenę odnośnie złego stanu technicznego nieczynnych slupów oraz uwzględniając ewentualne wydatki związane z demontażem slupów Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie w dniu 24 listopada br. wystąpił pisemnie do Politechniki Lubelskiej z wnioskiem o ich zabezpieczenie lub likwidację.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy