Lublin: Zaczyna się festiwal graffiti. Meeting Of Styles
Opublikowano: Aktualizacja:
Autor: Joanna Niećko
reklama
Przeczytaj również:
Z LublinaLublin będzie gospodarzem międzynarodowego festiwalu graffiti Meeting Of Styles. Polska edycja tej imprezy odbędzie się w mieście już po raz 12
reklama
- Tegoroczne kalendarium wydarzeń Europejskiej Stolicy Młodzieży wzbogaca legendarny festiwal sztuki graffiti. To okazja do bezpośredniego kontaktu z tą niezwykle atrakcyjną twórczością, udziału w warsztatach i poczucia młodej energii naszego miasta. W Lublinie w ramach Meeting Of Styles gościmy od 2011 roku najlepszych twórców z Polski i świata. Sukces wcześniejszych edycji tego festiwalu dowodzi, że w Lublinie jest duże zapotrzebowanie na tego rodzaju wydarzenia, a niezwykle prężnie działające lokalne środowisko osób zainteresowanych sztuką graffiti, co roku zwiększa jego zasięg i sprawia, że program jest coraz bardziej różnorodny i ciekawy - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Meeting Of Styles w Lublinie zaczyna się 5 sierpnia warsztatami dla młodzieży, które odbędą się w Miejscówce, czyli przestrzeni dla młodzieży utworzonej w ramach przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w SKENDE. Efektem ma być mural namalowany według projektu stworzonego przez młodzież pod okiem graficzki i ilustratorki Katarzyny Boguckiej. Z kolei 6 sierpnia, o godz. 10.00 na terenach zielonych przy SKENDE ruszy jam graffiti, a wieczorem odbędzie się wernisaż wystawy Grzegorza Łodeja, znanego jako KOMART. Ostatni dzień (7 sierpnia) również poświęcony będzie twórczości – goście festiwalu rozpoczną prace o godzinie 11.00 na ścianie oporowej przy hali Globus, od strony ul. Zana. Zakończenie imprezy planowane jest na godz. 18.00
Meeting Of Styles to najstarszy festiwal graffiti na świecie i w Polsce. Wywodzi się z niemieckiego Festiwalu Wall Street Meeting.
- Główną ideą imprezy jest ukazanie graffiti jako jednego z kierunków sztuki w przestrzeni publicznej oraz dającym pole do twórczego działania młodym ludziom oraz rozwijania ich pasji i zainteresowań. W ramach MOS w ciągu 21 lat odbyło się około 400 wydarzeń z udziałem tysięcy artystów, przyciągających rzesze widzów i wspieranych przez setki wolontariuszy. Spotkania odbywały się w 40 krajach na wszystkich kontynentach - od Europy po Amerykę, Australię, Afrykę i Azję - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Projekt realizowany jest w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
reklama
reklama
reklama
Polecane artykuły:
wróć na stronę główną
ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.
e-mail
hasło
Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.