reklama
reklama

Kilka milionów na rozwój polityki młodzieżowej. Lublin pierwszym takim miastem w Polsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Kilka milionów na rozwój polityki młodzieżowej. Lublin pierwszym takim miastem w Polsce - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaLublin jako pierwsze miasto w Polsce podpisało umowę na dofinansowanie w ramach projektu „Urban Lab – Miasto dla Młodych”. Pozyskane 4 mln zł. wsparcia pozwoli na stworzenie miejsca dialogu młodych z samorządem oraz narzędzi wspierających ich uczestnictwo w życiu obywatelskim i społecznym.
reklama

- Urban Lab to kolejna inicjatywa w Lublinie, dzięki której będziemy wzmacniać projekty i inicjatywy zapoczątkowane w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Prace nad koncepcją trwały kilka miesięcy, a od stycznia z pełną dynamiką wejdziemy w fazę realizacji. Rozpoczniemy wdrażanie miejskiego programu edukacji obywatelskiej, przeprowadzimy pogłębione badania potrzeb organizacji młodzieżowych i uruchomimy pilotażową edycję programu „Włącznik!”. Urban Lab to innowacyjna przestrzeń współpracy, która pozwala łączyć siły w rozwiązywaniu miejskich wyzwań i poprawie jakości życia. Jestem przekonana, że ten instrument pozwoli nam budować partnerskie relacje pomiędzy młodymi mieszkankami i mieszkańcami, organizacjami pozarządowymi, uczelniami, biznesem oraz samorządem, otwierając nowe perspektywy dla naszego miasta - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

reklama

Projekt ma na celu wdrożenie rozwiązań, podzielonych na 4 filary tematyczne: praktyczną edukację obywatelską, aktywność na rzecz wzmacniania potencjału akademickiego Lublina, rynek pracy i kompetencje przyszłości oraz współzarządzanie miastem, które przyczynią się do poprawy jakości życia młodych mieszkanek i mieszkańców naszego miasta.
 
 
Zgodnie z koncepcją, każdy rok realizacji projektu poświęcony będzie innemu tematowi wiodącemu. Ponadto, powołana zostanie grupa strategiczna oraz 4 zespoły eksperckie, specjalizujące się w edukacji obywatelskiej, partycypacji społecznej, rynku pracy i akademickości. Powstanie także Miejski Program Innowacji Społecznych – LUBLinn, który zaproponuje dwie ścieżki tworzenia innowacji oraz fundusz wdrożeniowy na ich testowanie w przestrzeni miejskiej.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo