Reklama

Reklama

Lublin: VII LO na stałe zostanie przy ul. Krochmalnej? Radni podejmą pierwsze decyzje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: VII LO na stałe zostanie przy ul. Krochmalnej? Radni podejmą pierwsze decyzje - Zdjęcie główne

VII LO przy ul. Farbiarskiej | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Nauczyciele, dyrekcja i rodzice uczniów VII Liceum Ogólnokształcącego chcą, żeby szkoła na stałe została w budynku przy Krochmalnej. Jej pierwotna siedziba jest przy ul. Farbiarskiej.

Reklama

Przy ul. Farbiarskiej mieści się VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konpnickiej. W porządku obrad czwartkowej sesji (2 lutego) znalazł się punkt dotyczący tej szkoły. Z dniem 31 sierpnia miałaby zmienić się siedziba liceum na siedzibę przy ul Krochmalnej 29 w Lublinie

- VII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Lublinie w czasie remontu  budynku przy ul. Farbiarskiej 8, od 28 lutego 2022 r. do 31 stycznia 2023 r., korzystało 
z tymczasowej siedziby w budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka przy ul. Krochmalnej 29. W tymczasowej siedzibie Liceum  użytkowało pomieszczenia zlokalizowane na II piętrze o łącznej powierzchni 632,3 m2 (8 sal lekcyjnych pełnowymiarowych, 2 sale o mniejszej powierzchni, korytarz, sanitariaty, w wyznaczonych godzinach salę gimnastyczną) - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

W liceum uczy się obecnie 298 uczniów. W roku szkolnym 2023/2024 planowane jest zwiększenie do 5 lub 6 oddziałów klasy pierwszej, stąd przewiduje się, iż w nadchodzącym roku szkolnym, w 13 lub 14 oddziałach kształcić się będzie więcej osób, bo ok. 400 uczniów.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom VII Liceum Ogólnokształcącego oraz biorąc pod uwagę rozmieszczenie liceów ogólnokształcących w Lublinie, a także zmieniającą się w okolicy ul. Krochmalnej infrastrukturę, zasadnym wydaje się uznanie za celową zmianę siedziby. Przejęcie całego obiektu przez VII Liceum Ogólnokształcące zapewni również warunki do przyjęcia większej liczby uczniów klasy I w rekrutacji na rok szkolny 2023/2024, w której uczestniczyć będzie podwójny rocznik młodzieży kończącej szkołę podstawową - napisano w uzasadnieniu.

Uchwała ma charakter intencyjny. Po głosowaniu radnych, uchwała zostanie przekazana Lubelskiemu Kuratorowi Oświaty celem uzyskania wymaganej opinii.

Dodatkowo, społeczność, dyrektor, rada rodziców i rada pedagogiczna liceum zwróciła się do Prezydenta Miasta Lublin pismem z prośbą o stworzenie docelowej siedziby przy ul. Krochmalnej 29.

- Obecnie w dalszym ciągu trwa remont szkoły przy ul. Farbiarskiej. Zajęcia edukacyjne 7 LO odbywają się na ulicy Krochmalnej 29 na drugim piętrze. Jest to nasza tymczasowa siedziba. Funkcjonowanie licealistów (296 ucznió) razem z uczniami Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 jest utrudnione, ale akcpetujemy ten stan jako przejściowy - czytamy w piśmie. - Przebudowa dotychczasowej siedziby liceum i perspektywa wspólnego funkcjonowania z Zespołem Przedszkolnym nr 2 przy ul. Farbiarskiej nie daje nam perspektyw rozwoju. Istaniałoby tu stałe ograniczenie ilości sal lekcyjnych. Lokalizację przy ulicy Krochmalnej postrzegamy jako wyjątkową szansę rozwoju, szczególnie ze względu na bliskość Dworca Metropolitalnego. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy