Reklama

Reklama

Lublin: Ulica Raszyńska częściowo zamknięta. Kolejny etap przebudowy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Lublin: Ulica Raszyńska częściowo zamknięta. Kolejny etap przebudowy - Zdjęcie główne

Ulica Raszyńska w Lublinie | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Raszyńskiej, droga została częściowo zamknięta.

Reklama

Ulica Raszyńska została zamknięta dla ruchu na odcinkuod ul. Lazurowej do posesji nr 63, czyli rejonu ul. Tarninowej. Obowiązuje zakaz ruchu, z możliwością dojazdu jedynie do posesji. Tego rodzaju zmiany w organizacji ruchu potrwają do końca inwestycji, czyli do drugiej połowy listopada.
 
- W czasie zamknięcia ulicy drogowcy sfrezują nawierzchnię bitumiczną na całej szerokości ul. Raszyńskiej (w pierwszej kolejności od ul. Ślaskiego do końca zakresu). Obecnie jest tam realizowana budowa kanalizacji deszczowej. Do tej pory wykonano odcinek o długości około 600 m, od zbiornika retencyjnego w ul. Laskowej w kierunku ul. Tarninowej oraz w ul. Tarninowej do ul. Raszyńskiej. Na początku, po zamknięciu ul. Raszyńskiej wykonany zostanie około 100-metrowy odcinek kanalizacji deszczowej od ul. Tarninowej do rejonu posesji nr 63, a następnie od ul. Tarninowej w kierunku ul. Lazurowej. Z zakresu branży sanitarnej oczyszczono i opróżniono istniejący zbiornik retencyjny ze ścieków i osadów deszczowych wraz z posadowieniem separatora substancji ropopochodnych. Zamontowano wylot betonowy kanalizacji - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Poza tym, ułożono rury pod oświetlenie uliczne, do których wciągnięto już część kabli. Natomiast w zakresie branży drogowej rozpoczną się prace w ul. Tarninowej – drogowcy zaczną od robót ziemnych, a następnie przejdą do układania warstw konstrukcyjnych.
 
 
Rozbudowa ul. Raszyńskiej obejmuje odcinek drogi. Dodatkowo drogowcy zbudują ul. Tarninową na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego. Zadanie zakłada również budowę kanalizacji deszczowej oraz kolektora deszczowego do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Wykonawca zbuduje także oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Piesi będa mieć nowe chodniki.
 
Zakończenie inwestycji planowane jest w drugiej połowie listopada, a jej wartość to ponad 9,3 mln zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy