Reklama

Reklama

Lublin: Kolejne ulice będą mieć nowy asfalt. Ruszają prace

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Kolejne ulice będą mieć nowy asfalt. Ruszają prace - Zdjęcie główne

Lublin: Kolejne ulice będą mieć nowy asfalt. Ruszają prace | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Modra, Bełżycka i Węglinek, to kolejne ulice, które będą mieć nowe nawierzchnie. Właśnie ruszają tam prace drogowe, a w planach są już prace drogowe na następnych drogach.

Reklama

- Podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic” mieszkańcy zgłaszają nam różne pomysły i potrzeby dla swojej najbliższej okolicy. Część z nich dotyczy również poprawy infrastruktury drogowej. W ramach posiadanych środków staramy się na bieżąco realizować najpilniejsze remonty i naprawy. Jest to możliwe także przy częściowym zaangażowaniu środków z rezerwy celowej Rad Dzielnic - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

W najbliższych dniach na ul. Modrej drogowcy położą nowy asfalt. Prace obejmą całą długość ulicy, czyli ok. 760 metrów. Jezdnia zostanie odnowiona na fragmencie od ul. Letniskowej do ul. Zagajnikowej.
 
- Obecnie trwają tam roboty ziemne i profilowanie, a położenie masy planowane jest na koniec tygodnia. Z kolei na ul. Bełżyckiej pracami objęto odcinek od ulic Łanowej do Folwarcznej o długości 290 metrów. Rozpoczęły się roboty przygotowawcze, a jutro planowane jest położenie masy bitumicznej. Nową nawierzchnię zyska również blisko 400-metrowy odcinek ul. Węglinek, od posesji nr 78 w kierunku al. Kraśnickiej. Tam rozpoczęcie prac planowane jest w przyszłym tygodniu - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Coraz bliżej budowy odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80. Miasto podpisało umowę z wykonawcą
 
Zakończenie prac na tych ulicach przewiduje się w maju. Ich łączny koszt to ok. 380 tys. zł, a część środków na te zadania przeznaczyły Rady Dzielnic ze swojej rezerwy celowej. 
 
W następnej kolejności będzie wykonany nowy asfalt na ulicach: Łazienkowska, Palmowa, Abelarda, Izoldy, Lipeckiego, Szarotkowa i Przybylskiego. Aktualnie prace remontowe prowadzone są również na ulicach: Jacyny-Onyszkiewicza, Lazurowej i Skalistej. Dla ul. Łęczyńskiej trwa opracowanie dokumentacji, a rozpoczęcie prac planowane jest w maju.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy