Reklama

Reklama

Lublin: Coraz bliżej budowy odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80. Miasto podpisało umowę z wykonawcą

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Coraz bliżej budowy odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80. Miasto podpisało umowę z wykonawcą - Zdjęcie główne

Ul. Lubelskiego Lipca '80 | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto podpisało umowę na budowę ponad kilometrowego odcinka przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca '80. Inwestycję zrealizuje spółka Strabag za kwotę ponad 96 mln zł. 

Reklama

- Podpisana umowa pozwala rozpocząć realizację tego strategicznego dla miasta projektu drogowego. Jeszcze w maju przekażemy teren budowy wykonawcy, by rozpoczął prace przygotowawcze. Nowa infrastruktura wpłynie na usprawnienie systemu transportowego, skróci czas podróży i upłynni ruch redukując emisję spalin. Nowy odcinek drogi obsłuży komunikację publiczną oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Umowa dotyczy budowy około 1100 m brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca '80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej. Drogę na całej długości ma być dwujezdniowa, trzypasowa i z buspasami. Ma również mieć kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Zaplanowano jeszcze budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Wykonawca zbuduje dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą. Przebudowę przejdą również odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej.
 
 
- Kolejnym krokiem po podpisaniu umowy będzie zgłoszenie rozpoczęcia prac do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a następnie przekazanie placu budowy wykonawcy. W pierwszej kolejności drogowcy rozpoczną prace przygotowawczo-porządkowe pod przyszłą drogę - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. - Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy i upływa 4 lutego 2025 r.  
 
Przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca '80 to inwestycja dofinansowana z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania na to wynosi  65 mln zł.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy