Reklama

Reklama

Lublin: Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach. Zbliża się ważny termin

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Sprzedaż węgla na preferencyjnych warunkach. Zbliża się ważny termin - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Kończy się czas na zgłaszanie chęci zakupu węgla na preferencyjnych warunkach.

Reklama

- Spółka PGE Paliwa, czyli podmiot wprowadzający węgiel do obrotu dla Lublina, poinformowała, że odbiór surowca ze składu w Biłgoraju będzie możliwy do 21 kwietnia. W związku z tym, Miasto będzie przyjmowało zamówienia od mieszkańców do najbliższej środy, do godz. 12.00. Dwa kolejne dni będą przeznaczone na realizację procesu zamówienia węgla u podmiotu wprowadzającego i dostarczenie go do Lublina - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina mogą kupić węgiel w cenie 2 tys. zł za tonę. W związku z tym, że okres sprzedaży preferencyjnej dobiega końca, obecnie paliwo można nabyć wyłącznie po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci dokonania jego zakupu. Mieszkańcy zainteresowani nabyciem węgla w preferencyjnej cenie powinni złożyć w wybranym składzie oryginał „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego”, w którym określona jest ilość surowca jaką chcą kupić. Zamówienia węgla przyjmowane są do 19 kwietnia do godz. 12.00. O dostarczeniu węgla na dany skład i możliwości sfinalizowania transakcji mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie.

Sprzedaż surowca w porozumieniu z Miastem prowadzą: Przedsiębiorstwo Usługowo – Wytwórcze „NUNA” Spółka z o.o., ul. Nowy Świat 13a, tel. 81 472 56 54, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 oraz w soboty w godz. 7.00-12.00; P. W. TOMEX, ul. Heleny Dziubińskiej 43, tel. 517 772 753, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 7.00-13.00; Firma Handlowa „DYZMA”, Abramowice Prywatne 152, tel. 726 109 644, 723 878 513, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 7.00-14.00.

Okres sprzedaży preferencyjnej węgla mija 30 kwietnia. Potem dokumenty uprawniające do zakupu surowca utracą ważność. Do tej pory 808 gospodarstw domowych z terenu Lublina zakupiło około 1,36 tys. ton węgla.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy