Reklama

Reklama

Lublin: Zmienią się zasady sprzedaży węgla

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zmienią się zasady sprzedaży węgla - Zdjęcie główne

Lublin: Zmienią się zasady sprzedaży węgla | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmieniają się zasady sprzedaży preferencyjnej węgla. Mieszkańcy Lublina będą mogli kupić surowiec po wcześniejszym zadeklarowaniu chęci dokonania zakupu wraz ze wskazaniem ilości surowca.

Reklama

- W związku z tym, że zbliża się termin zakończenia sprzedaży preferencyjnej węgla, zdecydowaliśmy się na zmianę zasad jego dystrybucji. W ostatnim miesiącu sprzedaży mieszkańcy będą mogli nabyć paliwo po wcześniejszym złożeniu deklaracji zakupu wraz z określeniem konkretnego zapotrzebowania. Miasto będzie sprowadzało surowiec wyłącznie w ilościach zgodnych z zamówieniami złożonymi przez mieszkańców. Ze względów logistycznych prosimy o nieodkładanie decyzji o skorzystaniu z uprawnienia do zakupu preferencyjnego na ostatnie dni kwietnia, ponieważ proces zamówienia i dostarczenia węgla do Lublina zajmuje kilka dni - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.

Mieszkańcy Lublina mogą kupić węgiel za 2 tys. zł za tonę. Sprzedaż surowca w porozumieniu z Miastem prowadzą: Przedsiębiorstwo Usługowo – Wytwórcze „NUNA” Spółka z o.o., ul. Nowy Świat 13a, tel. 81 472 56 54, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 oraz w soboty w godz. 7.00-12.00; P. W. TOMEX,  ul. Heleny Dziubińskiej 43, tel. 517 772 753, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 7.00-13.00; Firma Handlowa „DYZMA”, Abramowice Prywatne 152, tel. 726 109 644, 723 878 513, od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-17.00 oraz w soboty w godz. 7.00-14.00.
 
Aktualnie węgiel w preferencyjnej cenie dostępny jest w ilościach: Przedsiębiorstwo Usługowo – Wytwórcze „NUNA” Spółka z o.o. – ok. 12 t groszek/ekogroszek, ok. 26 t orzech/gruby, P. W. TOMEX – ok. 4 t orzech/gruby, Firma Handlowa „DYZMA” – 0,4 t orzech/gruby.
 
- W związku z tym, że okres sprzedaży preferencyjnej dobiega końca, po wyczerpaniu obecnie dostępnych na składach węgla zapasów, Miasto będzie sprowadzało surowiec zgodnie z konkretnymi deklaracjami mieszkańców. W celu potwierdzenia dostępności paliwa, należy kontaktować się bezpośrednio ze składami - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Po wyprzedaniu zapasów, zainteresowani zakupem węgla w preferencyjnej cenie powinni złożyć w wybranym składzie oryginał „Potwierdzenia uprawnienia do zakupu preferencyjnego paliwa stałego dla gospodarstwa domowego”, w którym określona jest ilość surowca jaką zadeklarowali nabyć. Zamówienia węgla u podmiotu wprowadzającego surowiec do obrotu (PGE Paliwa S.A.) będą składane każdorazowo po zebraniu zapotrzebowania odpowiadającego pełnemu transportowi. O dostarczeniu węgla na dany skład i możliwości sfinalizowania transakcji mieszkańcy zostaną poinformowani telefonicznie.
 
Poza tym, mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku, mogą to zrobić do 15 kwietnia. Dokumenty są przyjmowane za pomocą środków komunikacji elektronicznej ePUAP (adres na ePUAP:/MOPR-Lublin/SkrytkaESP) oraz w wersji papierowej w 10 lokalizacjach na terenie Lublina: w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin przy ulicach: Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15, Kleeberga 12a i Wolskiej 11, w poniedziałki w godz. od 7.45 do 16.45 oraz od wtorku do piątku w godz. od 7.45 do 15.15; w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Lublinie: w siedzibie głównej przy ul. Koryznowej 2d oraz filiach przy ulicach: Lubartowskiej 6-8, Hutniczej 1A, al. Kompozytorów Polskich 8, Nałkowskich 114, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 14.00.
 
Okres sprzedaży preferencyjnej węgla mija 30 kwietnia. Potem dokumenty uprawniające do zakupu surowca utracą ważność. Do tej pory 794 gospodarstwa domowe z terenu Lublina kupiły około 1,3 tys. ton węgla.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy