- „Dzielnice Kultury” to jeden z najważniejszych programów z zakresu kultury, realizowanych w naszym mieście. Od 2013 roku wspólnie z organizacjami pozarządowymi wypełniamy 27 dzielnic Lublina bogatą ofertą kulturalną, skierowaną do wszystkich mieszkanek i mieszkańców, niezależnie od wieku. Dbając o szeroko rozumianą dostępność i bliskość kultury, staramy się, aby każdy miał możliwość uczestnictwa w różnego rodzaju wydarzeniach i inicjatywach kulturalnych w swoim najbliższym otoczeniu. Dzięki temu ten miejski program doskonale realizuje założenia „Strategii Kultury Lublin 2030+” - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
Program „Dzielnice Kultury” obejmuje realizację przedsięwzięć o zasięgu lokalnym w zakresie tworzenia i upowszechniania kultury w celu zwiększenia potencjału kulturalnego lubelskich dzielnic oraz włączenia społeczności lokalnych w proces rozwoju miasta poprzez kulturę. Przedsięwzięcia mogą obejmować w szczególności: realizację działań z zakresu edukacji kulturalnej, inicjatywy integrujące mieszkanki i mieszkańców, aktywizujące i włączające ich w czynne uczestnictwo w kulturze, wzbogacenie oferty wydarzeń artystycznych i kulturalnych prezentowanych w dzielnicach.
CZYTAJ TAKŻE: Kilka milionów na rozwój polityki młodzieżowej. Lublin pierwszym takim miastem w Polsce
- W 2025 roku jako priorytetowe traktowane będą projekty cykliczne, wprowadzające innowacyjne rozwiązania, zawierające całoroczne działania z zakresu edukacji kulturalnej, dotyczące akcji „Zima w mieście” i „Lato w mieście” oraz wspierające integrację osób i grup o różnych tożsamościach narodowych i etnicznych, a także inicjatywy mające na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w kulturze. Projekty powinny również realizować założenia „Strategii Kultury Lublin 2030+” oraz programu Europejskiej Stolicy Kultury Lublin 2029 odwołującego się do hasła RE:UNION, rozumianego jako ponowna integracja, scalanie zerwanych więzów, dialog międzypokoleniowy, międzysektorowy i międzykulturowy. Idea projektu powinna zakładać działanie na rzecz zmiany społecznej, jego wpływ na miasto, dzielnicę oraz mieszkanki i mieszkańców. Na realizację działań w ramach przyszłorocznej edycji programu Miasto przeznaczyło 700 tys. zł. - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Oferty na zadania realizowane w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2025 r. przyjmowane są do 30 grudnia br. do godz. 15.30. O zachowaniu terminu złożenia oferty decyduje data wpływu do Urzędu Miasta Lublin. Oferty w konkursie należy obligatoryjnie złożyć za pomocą platformy internetowej „WITKAC” dostępnej na stronie www.witkac.pl, a także w formie papierowej zgodnej z wersją elektroniczną przygotowaną w elektronicznym generatorze ofert lub za pośrednictwem Elektronicznej Skrzynki Podawczej (ESP) Urzędu Miasta Lublin dostępnej na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP).
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.