reklama
reklama

Lublin: Policyjni wodniacy już nad Zalewem Zemborzyckim. Zaczynają sezon [WIDEO]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KMP Lublin

Lublin: Policyjni wodniacy już nad Zalewem Zemborzyckim. Zaczynają sezon [WIDEO] - Zdjęcie główne

foto KMP Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaPolicjanci z posterunku wodnego rozpoczynają sezon nad Zalewem Zemborzyckim. Funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.
reklama

Posterunek Wodny nad Zalewem Zemborzyckim w Lublinie funkcjonuje w miesiącach letnich. W tym roku patrole ruszają już w poniedziałek (28 kwietnia). Z kolei sezon zakończy się w ostatnich dniach września. Delegowanych do pełnienia służby jest 8 policjantów Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

- Funkcjonariusze mają do dyspozycji: nowoczesną łódź, radiowóz, rowery oraz sprzęt ratowniczy. Posiadają kwalifikacje ratowników medycznych i patent stermotorzysty. Podczas codziennej służby mundurowi z patrolu wodnego dbają o bezpieczeństwo wypoczywających. Reagują, gdy ktoś potrzebuje pomocy lub jest naruszane prawo. Kontrolują jednostki pływające pod kątem trzeźwości kierujących. Zwracają szczególną uwagę na tzw. „dzikie kąpieliska”, by przestrzegać potencjalnych amatorów przed kąpielą w miejscach, w których nie ma ratowników. Kontrolują wędkarzy pod kątem legalności połowu, zwalczają kłusownictwo wodne. Współpracują z WOPR, Strażą Miejską, Państwową Strażą Rybacką i Strażą Leśną - informuje nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie.

reklama

W ubiegłym roku policjanci wylegitymowali 1800 osób i przeprowadzili ponad 600 interwencji. W trakcie patroli ujawnili blisko 200 wykroczeń i zatrzymali 3 osoby poszukiwane. Wodniacy przeprowadzil 5 akcji ratowniczych.

Przy okazji startu sezonu policja przypomina zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Należy korzystać tylko z kąpielisk strzeżonych i nie skakać do wody płytkiej oraz wody o niezbadanym dnie.

- Po długim leżeniu na słońcu nie zanurzajmy się gwałtownie w wodzie – róbmy to stopniowo, aby uniknąć wstrząsu termicznego. Pod żadnym pozorem nie wchodźmy do wody pod wpływem alkoholu. Alkohol zaburza ocenę własnych możliwości, skłania do brawury, osłabia organizm, dodaje odwagi, która zazwyczaj kończy się tragedią. Jeśli pod naszą opieką znajdują się dzieci, ani na chwilę nie spuszczajmy ich z oka. Małe dzieci nigdy nie powinny kąpać się same. Gdy idziemy do wody nie prośmy o popilnowanie rzeczy przygodnie poznanych osób – takie sytuacje często kończą się kradzieżą. Jeśli korzystamy ze sprzętu wodnego, to upewnijmy się, że jest on sprawny, a przebywające na nim dzieci i osoby, które nie potrafią pływać są we właściwy sposób zabezpieczone i mają na sobie kapoki - apeluje nadkom. Gołębiowski.

reklama

 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo