Reklama

Reklama

Lublin: Nie żyje były rektor UMCS. Prof. dr hab. Kazimierz Goebel miał 82 lata

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Bartosz Proll/UMCS

Lublin: Nie żyje były rektor UMCS. Prof. dr hab. Kazimierz Goebel miał 82 lata - Zdjęcie główne

Prof. dr hab. Kazimierz Goebel | foto Bartosz Proll/UMCS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zmarł prof. dr hab. Kazimierz Goebel , który był rektorem UMCS w latach 90. Miał 82 lata.

Reklama

W czwartek (21 lipca) zmarł prof. dr hab. Kazimierz Goebel.

Urodził się 21 października 1940 r. w Warszawie. Z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej związany zawodowo od czasu studiów. 

- W 1963 r. został asystentem w Katedrze Zespołowej Matematyki, przekształconej w Zakład Równań Różniczkowych. W 1980 r. został Kierownikiem Zakładu i funkcję tę sprawował aż do przejścia na emeryturę. Stopień doktora nauk matematycznych uzyskał w 1967 r., a stopień doktora habilitowanego w 1971 r. Tytuł profesora nadzwyczajnego otrzymał w 1977 r., zaś tytuł profesora zwyczajnego w 1988 r. - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Funkcję Prorektora pełnił w latach 1984-1987 oraz 1990-1993. Z kolei w w latach 1993-1999 był rektorem UMCS. 

Poza tym, za wybitne osiągnięcia na polu nauki oraz za działalność społeczną został wyróżniony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Nagrodą Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za całokształt dorobku naukowego.
 
 
Był zatrudniany na stanowisku visiting professor przez wiele zagranicznych uniwersytetów. Był też prezesem Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Oddziału Lubelskiego PTM. Członek: American Mathematical Society i European Mathematical Society, Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej, Rady Naukowej Instytutu Matematycznego PAN, Komitetu Matematyki PAN oraz Przewodniczący Rady Naukowej Centrum Badań Nieliniowych J.P. Schaudera w Toruniu.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy