Porównywalnie z ubiegłym rokiem
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej od 1 kwietnia do 8 czerwca prowadził rejestrację kandydatów w systemie obsługi rekrutacji na większość kierunków stacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich. W najbliższym roku akademickim - 2022/2023 uczelnia przygotowała blisko 4800 miejsc na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich.
- W systemie obsługi rekrutacji, podczas pierwszej tury rejestracji kandydatów na studia, zainteresowanie podjęciem kształcenia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I stopnia oraz jednolitych magisterskich wyraziło blisko 16 500 osób. Dane te są porównywalne z rokiem ubiegłym (po zamknięciu systemu rejestracji odnotowaliśmy wówczas 16 100 chętnych) i tym samym satysfakcjonujące dla naszej uczelni. Mamy nadzieję, że przełoży się to na liczbę osób, które w najbliższych dniach dokonają finalizacji procesu rekrutacji i tym samym - złożą dokumenty na studia w UMCS - informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS w Lublinie.
W trakcie pierwszej tury rejestracji kandydatów na studia, zainteresowanie ofertą edukacyjną UMCS wyraziło 1464 obcokrajowców. To osoby pochodzące przede wszystkim z Ukrainy i Białorusi, ale również z Afryki.
Kandydaci mogą wybierać spośród ponad 80 kierunków (studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie, stacjonarne i niestacjonarne) oraz niemal 300 specjalności prowadzonych na 13 wydziałach uczelni.
Najpopularniejsze kierunki pod względem liczby osób na jedno miejsce
Lingwistyka stosowana, profil angielski z hiszpańskim - stacjonarne pierwszego stopnia - 17,40 osób na jedno miejsce;
Lingwistyka stosowana, profil angielski z niemieckim - stacjonarne pierwszego stopnia 12,10;
Kryminologia - stacjonarne pierwszego stopnia – 11,68;
Biologia, specjalność: biologia medyczna - stacjonarne pierwszego stopnia – 10,60;
Administracja i zarządzanie publiczne - stacjonarne pierwszego stopnia - 9,30;
Psychologia - stacjonarne jednolite magisterskie – 8,67;
Public relations i zarządzanie informacją - stacjonarne pierwszego stopnia – 8,58;
Biologia - stacjonarne pierwszego stopnia – 6,60;
Anglistyka - stacjonarne pierwszego stopnia – 6,23.
Najpopularniejsze kierunki pod względem liczby rejestracji
Psychologia - stacjonarne jednolite magisterskie - 1386 rejestracji;
Prawo - stacjonarne jednolite magisterskie – 936;
Kryminologia - stacjonarne pierwszego stopnia – 847;
Anglistyka - stacjonarne pierwszego stopnia – 782;
Finanse i rachunkowość - stacjonarne pierwszego stopnia – 734;
Informatyka - stacjonarne pierwszego stopnia – 702;
Zarządzanie - stacjonarne pierwszego stopnia – 635;
Ekonomia - stacjonarne pierwszego stopnia - 544;
Logistyka - stacjonarne pierwszego stopnia - 496;
Produkcja medialna - stacjonarne pierwszego stopnia – 370.
Terminy dla kandydatów
Z kolei 14 lipca zostanie ogłoszona pierwsza lista rankingowa i lista osób zakwalifikowanych na studia. W dniach 15-21 lipca zakwalifikowani kandydaci będą mieli czas na potwierdzenie chęci studiowania poprzez dostarczenie dokumentów w miejscach wyznaczonych przez dziekanów poszczególnych wydziałów. W przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie, komisja rekrutacyjna 25 lipca ogłosi drugą listę osób zakwalifikowanych na zwolnione miejsca. W przypadku drugiej listy dokumenty powinny być dostarczane w dniach 26-28 lipca.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: KUL zaczął rekrutację na studia podyplomowe
- Wyniki tegorocznej rejestracji na studia stacjonarne I stopnia i jednolite magisterskie nie są ostateczne. Na niektórych kierunkach z pewnością będzie możliwość dokonania jeszcze zapisu. Przypominamy również, że standardowo na studia II stopnia i podyplomowe rekrutacja na naszą uczelnię zostanie przeprowadzona we wrześniu - dodaje Aneta Adamska.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.