reklama
reklama

Lublin: Marsz Równości znowu przejdzie ulicami miasta. Znana jest już data i hasło

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Marsz Równości znowu przejdzie ulicami miasta. Znana jest już data i hasło - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaZnana jest już data tegorocznego Marszu Równości w Lublinie. Organizatorzy podali również hasło parady.
reklama

Marsz Równości, czyli parada środowisk LGBT odbywająca się od kilku lat w Lublinie ma już datę. Organizatorzy ogłosili ją w poniedziałek (22 kwietnia). Marsz zazwyczaj przechodzi spod Centrum Spotkania Kulyur ul. Lipową, ul. Głęboką, ul. Sowińskiego i kończy się pod Galerią Labirynt przy ul. Popiełuszki.
 
- Każdej z nas marzy się życie pełne spokoju i miłości, dlatego w tym roku zapraszamy na VI Marsz Równości w Lublinie, który przejdzie pod hasłem „Miłość, a nie wojna!“ Jeszcze do niedawna miałośmy nadzieję, że żyjemy w czasach, w których konflikty, wojny i nienawiść będą powoli znikać z naszego świata. Lecz atak Rosji na Ukrainę oraz zaostrzającą się wojna w Palestynie sprawiły, że nasze poczucie stabilności, bezpieczeństwa i progresji praw czlowieka zostało rozbite. Dlatego tegoroczny marsz chcemy zadedykować nie tylko prawom osób LGBTQIAP+, ale również pokojowi i wolności od wszelkich wojen - wyjaśniają organizatorzy. - Sprzeciwiamy się nienawiści, chciwości, ksenofobii, rasizmowi i dehumanizacji. My, jako osoby queerowe dobrze wiemy, że każde z nas jest tak samo człowiekiem, niezależnie od orientacji seksualnej, identyfikacji płciowej, narodowości czy tożsamości etnicznej.
 
 
Marsz odbędzie się 1 czerwca. Dokładna trasa nie jest jeszcze znana.
 
Wśród postulatów Marszu są: "Wolna Ukraina, Palestyna i wszystkie społeczności doświadczające wojny;  Koniec kryzysu i łamania praw człowieka na polsko-białoruskiej granicy; Równość małżeńska dla wszystkich;  Prawne uznanie Tęczowych Rodzin;  Ochrona prawna osób ze społeczności LGBTQIAP+ przed dyskryminacją i przemocą; Prawny zakaz praktyk konwersyjnych; Uproszczenie procesu tranzycji; Rzetelna i oparta na nauce edukacja seksualna;  Zwiększenie dostępności do pomocy psychologicznej i psychiatrycznej; Dekryminalizacja i desytgamtyzacja pracy seksualnej; Pełna dostępność życia społecznego i przestrzeni dla osób z niepełnosprawnościami; Aktywne przeciwdziałanie kryzysowi klimatycznemu!".
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama