Reklama

Reklama

Lublin: Lepiej oznaczą Biuro Obsługi Mieszkańców? Jest odpowiedź Ratusza

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Lepiej oznaczą Biuro Obsługi Mieszkańców? Jest odpowiedź Ratusza - Zdjęcie główne

Lublin: Lepiej oznaczą Biuro Obsługi Mieszkańców? Jest odpowiedź Ratusza | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Lepszego oznaczenia Biura Obsługi Mieszkańców przy ul. Wolskiej, chciał Marcin Nowak z Rady Miasta Lublin. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację w sprawie oznakowania lokalizacji Biura Obsługi Mieszkańców przy ulicy Wolskiej 11.

Wyjaśnił, że ma to związek z docierającymi do niego informacjami od mieszkańców Lublina, dotyczącymi braku właściwego oznakowania drogi prowadzącej do BOM-u przy ul. Wolskiej 11.

- Z uwagi na lokalizację pod tym adresem dwóch różnych budynków, znaczna część interesantów jest zdezorientowana tym stanem rzeczy, niepotrzebnie tracąc czas na wyszukiwaniu docelowego miejsca. Jedyna informacja związana z lokalizacją BOM-u mieści się bowiem na drzwiach budynku zlokalizowanego w głębi placu parkingowego, co jest zauważalne dopiero po bezpośrednim dotarciu do wejścia. Tymczasem adres BOM-u Wolska Il, widniejący również na budynku przy wjeździe, powoduje, że staje się on automatycznie pierwszym i naturalnym wyborem licznych petentów - opisuje problem, Marcin Nowak.

Zdaniem wiceprzewodniczącego sytuacja ta wywołuje niepotrzebny chaos i napięcia. Dlatego zaproponował usytuowanie przy wjeździe na tę posesję właściwych tablic informacyjnych widocznych dla pieszych i kierowców.

W odpowiedzi Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin poinformował, że z uwagi na ograniczone środki finansowe w budżecie Gminy Lublin, nie ma obecnie możliwości wykonania dodatkowego oznakowania na elewacji lub ogrodzeniu nieruchomości przy ul. Wolskiej 11.

- Urząd Miasta analizował przed uruchomieniem, jak również w trakcie funkcjonowania BOM-u szczegółowe koszty montażu i utrzymania dodatkowego kasetonu na elewacji budynku a także w roku bieżącym koszty montażu i utrzymania dodatkowej tablicy lub baneru na ogrodzeniu nieruchomości przy drodze dojazdowej - napisał Andrzej Wojewódzki.

Dalej wyjaśnił, że Biuro Obsługi Mieszkańców jest oznaczone zgodnie z zobowiązującymi przepisami. Na drzwiach wejściowych głównych do budynku oraz wewnątrz budynku na drzwiach wejściowych do pomieszczenia BOM-u umieszczono poprzez stosowne szyldy. Poza tym, dodatkowa informacja o miejscu obsługi klientów jest rozpropagowana poprzez inne kanały komunikacyjne.

- Jednocześnie pragnę zapewnić Pana Radnego, że w przypadku posiadania niezbędnych zasobów zostanie zlecone wykonanie dodatkowego oznakowania na elewacji lub ogrodzeniu nieruchomości przy ul. Wolskiej 11, w której zlokalizowany jest BOM - podsumował sekretarz.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy