Reklama

Reklama

Lublin: Kończy się czas na składanie wniosków o dodatek energetyczny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Kończy się czas na składanie wniosków o dodatek energetyczny - Zdjęcie główne

Lublin: Kończy się czas na składanie wniosków o dodatek energetyczny | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Z końcem listopada upływa termin składania wniosków o dodatek energetyczny dla tzw. podmiotów wrażliwych. Chodzi o m.in.: szpitale, szkoły i przedszkola, ośrodki pomocy społecznej, ośrodki kultury oraz palcówki opiekuńcze.

Reklama

- Wypłata dodatków jest zadaniem zleconym gminom przez rząd. Poza gospodarstwami domowymi, o tę formę wsparcia mogą ubiegać się również podmioty wrażliwe. W obu przypadkach ostatecznym terminem na dokonanie formalności jest koniec listopada. Do tej pory wpłynęło łącznie ok. 9,9 tys. wniosków - mówi Andrzej Wojewódzki, sekretarz Miasta Lublin.
 
Dodatek przysługuje podmiotom ogrzewającym nieruchomości, w których prowadzą działalność. Chodzi o ogrzewanie za pomocą węgla kamiennego, brykietu lub peletu zawierającego co najmniej 85% węgla kamiennego, peletu drzewnego albo innego rodzaju biomasy, gazu skroplonego LPG lub oleju opałowego. Warunkiem otrzymania dodatku jest zgłoszenie głównego źródła ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Dodatek nie przysługuje podłączonym do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz tym, których źródło ogrzewania zasilane jest paliwem gazowym z sieci.
 
 
Wnioski o wypłatę dodatku dla podmiotów wrażliwych można składać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin, przy ul. Zana 38 (od poniedziałku do piątku w godz. 7.30.-15.30) oraz w Biurze Obsługi Mieszkańców, przy ul.Filaretów 44 (w poniedziałki i wtorki w godz. od 7.45 do 16.45 oraz w środy, czwartki i piątki w godz. od 7.45 do 15.15). Należy dołączyć pisma potwierdzające uprawnienia do reprezentowana podmiotu wrażliwego oraz dokument sprzedaży, który będzie potwierdzeniem ilości i ceny paliwa.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy