Reklama

Reklama

Lublin: Kolejna karetka trafi na Ukrainę. Ambulans przekazało Województwo Lubelskie

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Dwunasty ambulans trafi na Ukrainę, gdzie trwa wojna. Została przekazana karetka od stacji pogotowia ratunkowego w Białej Podlaskiej dla Zacharowskiego Szpitala Wielodyscyplinarnego w obwodzie odeskim.

Reklama

Karetkę przekzano z wyposażeniem m.in. sprzętem niezbędnym do udzielenia pierwszej pomocy medycznej, płynami dezynfekcyjnymi, maseczkami i przyrządami opatrunkowymi.

W przekazaniu ambulansu pod Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie uczestniczyli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Zbigniew Wojciechowski, p.o. dyrektora Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej Agnieszka Górnikowska oraz dyrektor Zacharowskiego Szpitala Wielodyscyplinarnego Olha Kviatkowska.

- Przekazujemy karetkę szpitalowi, który ratuje zdrowie i życie żołnierzy z frontu, rannych podczas akcji obrony Odessy. Ambulans trafi do naszego miasta i województwa partnerskiego. Cieszymy się, że możemy pomóc akurat mieszkańcom obwodu odeskiego, którzy szczególnie są narażeni na ataki rakietowe z Morza Czarnego - powiedział wicemarszałek ,Zbigniew Wojciechowski.

Wcześniej przekazywane Ukrainie przez Województwo Lubelskie karetki trafiły do: szpitala w Żółkwi, 6. Wołyńskiego Oddziału Państwowej Służby Granicznej Ukrainy w Łucku, Wołyńskiego Obwodu Szpitala Klinicznego w Łucku, Towarzystwa Rodziców i dzieci niepełnosprawnych „Zorza Nadziei” w Krzemieńcu,  Lwowskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego we Lwowie, Rejonowego Szpitala w Rawie-Ruskiej, Szpitala Klinicznego w Równem, Polikliniki w Biskowicach,  95. Samodzielnej Brygady Desantowo-Szturmowej z Żytomierza, Lwowskiego Batalionu „Arrata” Ukraińskiej Armii Ochotniczej (aktualnie w dyspozycji Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy) i do Zakarpackiego Szpitala Klinicznego im. Andrija Nowaka. 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy