reklama
reklama

Lublin: Informatyka w szkołach wejdzie na wyższy poziom. Rusza pilotażowy program nauczania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Informatyka w szkołach wejdzie na wyższy poziom. Rusza pilotażowy program nauczania - Zdjęcie główne

Lublin: Informatyka w szkołach wejdzie na wyższy poziom. Rusza pilotażowy program nauczania | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW 28 lubelskich szkołach podstawowych, liceach i szkołach zawodowych rusza pilotażowy program wprowadzający nowatorskie metody nauczania informatyki „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT”.
reklama

- Lublin to miasto innowacji i nowych technologii. Od kilkunastu lat jesteśmy wyjątkowo atrakcyjnym miejscem dla specjalistów, start-upów i inwestorów z branży IT. Dynamiczny rozwój tego sektora jest dowodem na to, jak skuteczna w tym zakresie jest edukacja dzieci i młodzieży w naszych szkołach. Kształtowanie wśród uczennic i uczniów umiejętności oraz kompetencji z branży informatyki i telekomunikacji jest szczególnie ważne przy wyborze zawodów przyszłości. Od lat konsekwentnie wspieramy różne inicjatywy, by Lublin stawał się jednym z najważniejszych centrów technologicznych na mapie Polski - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Pilotażowy projekt „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” zakłada wsparcie miejskich szkół w lekcjach informatyki. Bierze w nim udział 13 lubelskich szkół podstawowych, 8 liceów i 7 szkół zawodowych. Przeszkolonych zostanie ponad 60 nauczycielek i nauczycieli, a 4100 uczennic i uczniów rozwinie kompetencje cyfrowe, w tym umiejętność programowania, znajomość podstaw działania sztucznej inteligencji oraz zasad bezpiecznego funkcjonowania w cyberświecie. Program wprowadza do szkół narzędzia, metody i treści, które zapewnią wszystkim uczennicom i uczniom edukację informatyczną na najwyższym poziomie, przy równoczesnym zapewnieniu pomocy nauczycielkom i nauczycielom. Wszystkie działania będą prowadzone w trakcie obowiązkowych lekcji informatyki, zgodnie z wytycznymi podstawy programowej.

Projekt przewiduje wykorzystanie na zajęciach dopasowanego do podstawy programowej programu edukacyjnego CyberSkiller z pakietem interaktywnych zadań z informatyki oraz przedmiotów informatycznych. 

- Na platformie udostępniono łącznie 48 kursów obejmujących 480 godzin nauki, w tym dla uczennic i uczniów szkół podstawowych 160 godzin pracy, liceów ogólnokształcących na poziomie podstawowym i rozszerzonym 160 godzin pracy oraz dla uczennic i uczniów technikum z zakresu kwalifikacji nauczanych w zawodzie technik informatyki i technik programista – ponad 200 godzin - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama