reklama
reklama

Lublin doceniony za działania dla seniorów. Dostał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin doceniony za działania dla seniorów. Dostał wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaMiasto zostało nagrodzone w ogólnopolskim konkursie. Doceniono je m.in. za program teleopieki SOS dla Seniora oraz wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej dla osób powyżej 65. roku życia.
reklama

Miasto Lublin nagrodzono w ogólnopolskim konkursie Fundacji na Rzecz Seniorów BONUM VITAE „Samorząd przyjazny Seniorom".

- Rozwój usług społecznych dedykowanych najstarszym mieszkańcom Lublina od wielu lat jest dla nas priorytetem. Stale wprowadzamy innowacyjne i kompleksowe rozwiązania, umożliwiające seniorom bezpieczne i wygodne funkcjonowanie w mieście. Lubelska Karta Seniora, bezpłatna komunikacja miejska dla osób powyżej 65. roku życia czy stale rozwijany program teleopieki to elementy znacznie szerszego systemu wsparcia i aktywizacji osób starszych w naszym mieście. Z wielką satysfakcją przyjęliśmy wiadomość, że jury konkursu zauważyło i doceniło nasze działania. Lublin staje się ogólnopolską inspiracją dla budowania nowoczesnych systemów usług społecznych - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
W pierwszej edycji konkursu „Samorząd przyjazny Seniorom” wyłonieno samorządy inicjujące i realizujące działania na rzecz osób starszych w obszarach: zdrowie – profilaktyka i terapia, system wsparcia – infrastruktura i usługi społeczne, aktywność i udział osób starszych w życiu społecznym oraz wzmocnienie integracji i solidarności międzypokoleniowej, w tym współpraca z organizacjami pozarządowymi. Lublin dostał wyróżnienie, w kategorii „Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców”, za kompleksowe wsparcie i aktywizację osób starszych w ramach Lubelskiej Karty Seniora, w tym możliwość bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską dla osób 65+ oraz system teleopieki z wykorzystaniem opasek życia.

Dodatkowo działa miejski program „Strefa 60+ – Lubelska Karta Seniora”. Ma on wzmacniać aktywność społeczną seniorów poprzez zwiększenie dostępności do różnego rodzaju usług z zakresu kultury, sportu, rekreacji, nauki i zdrowia.
 
 
- Uczestnicy programu mogą korzystać z oferty parterów „Strefy 60+” na preferencyjnych warunkach. Lubelska Karta Seniora trafiła już do ponad 20 tys. mieszkańców Lublina. Natomiast system teleopieki „SOS dla Seniora” funkcjonuje w Lublinie od 2019 r. i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W ramach systemu osoby starsze mogą korzystać z usługi teleopieki medycznej przy wykorzystaniu opaski na rękę, która dostarcza najważniejsze informacje o stanie zdrowia seniora oraz pozwala na wezwanie pomocy i zaalarmowanie opiekuna o nagłych wypadkach. Obecnie z tzw. opasek życia korzysta blisko 600 osób w wieku senioralnym - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama