Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy dostaną kolejne opaski ratujące życie. Miasto dostało dodatkowe pieniądze

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Seniorzy dostaną kolejne opaski ratujące życie. Miasto dostało dodatkowe pieniądze - Zdjęcie główne

Seniorzy dostaną kolejne opaski ratujące życie. Miasto dostało dodatkowe pieniądze | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin pozyskało pieniądze, które przeznaczy na zakup kolejnych opasek bezpieczeństwa dla seniorów.

Reklama

Pozyskane ponad 212 tys. zł ma pozwolić na zaopatrzenie w te urządzenia 200 osób w wieku powyżej 65 lat, będących mieszkańcami Lublina. Usługa jest bezpłatna dla uczestników programu.
 
- Zapewnienie oraz rozwój zróżnicowanych form wsparcia dla najstarszych mieszkańców miasta jest jednym z priorytetów prowadzonej przez nas polityki społecznej. Korzystając z wysokich kwalifikacji pracowników wdrażamy nowe technologie, sprzyjające zwiększaniu aktywności i samodzielności seniorów. Jednym z naszych sztandarowych projektów w tej dziedzinie jest ciesząca się dużym zainteresowaniem usługa teleopieki. Opaski służące do wzywania natychmiastowej pomocy dają seniorom poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie pozwalają na niezależność. Dodatkowe źródło finansowania umożliwi wyposażenie w te urządzenia więcej osób - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych. 

Zgłoszenia osób zainteresowanych otrzymaniem opaski przyjmowane będą od 9 do 20 maja, w godz. 7.00-15.00 pod numerami telefonów: 81 466 55 60, 81 466 55 61, 539 867 635. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Aby skorzystać z usługi teleopieki i otrzymać opaskę należy: mieć co najmniej 65 lat, być mieszkańcem Lublina i wyrazić zgodę na udział w programie oraz na przetwarzanie danych osobowych niezbędnych podczas rekrutacji i realizacji usługi teleopieki, a także zobowiązać się do przestrzegania regulaminu.
 
Opaska jest zakładana na nadgarstek. Aby zwiększyć funkcjonalność opaska ma jeden przycisk umożliwiający wysłanie sygnału SOS oraz bezpośrednie połączenie głosowe z Centrum Teleopieki.
 
 
- Wyposażona jest w miernik tętna, detektor upadku, czujnik zdjęcia i założenia opaski, lokalizator GPS, wskaźnik poziomu ładowania baterii oraz krokomierz. W razie potrzeby urządzenie bezpośrednio łączy się z pracownikiem Centrum Teleopieki, który po otrzymaniu zgłoszenia udziela w zależności od sytuacji wsparcia przez telefon, prosi o interwencję osobę z najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), pracownika pomocy społecznej lub wzywa odpowiednie służby ratownicze - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Seniorzy zakwalifikowani do skorzystania z opasek dstaną też dodatkowe wsparcie domowe w celu zminimalizowania trudności związanych z użytkowaniem opaski, jakie z powodu wieku, niepełnosprawności czy obaw w korzystaniu z tego urządzenia mogą mieć osoby z nich korzystające.
 
Dzięki szybkiej reakcji udało się od tego czasu przeprowadzić 108 interwencji w celu zapewnienia bezpieczeństwa i ratowania życia. Dotychczas z opasek życia skorzystało 1415 mieszkańców powyżej 60. roku życia.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy