Symbolicznym przekazaniem czeku Siostrom Zmartwychwstankom, które w Mocarzewie pod Łowiczem prowadzą Specjalny Ośrodek Wychowawczy dla 80 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II ks. prof. Mirosław Kalinowski zakończył akcję.
Spotkanie było również okazją do podpisania listu intencyjnego między uczelnią a Zgromadzeniem Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego – Prowincja Warszawska.
Organizatorem zbiórki był Uczelniany Samorząd Studentów KUL.
- To wielka radość, że jako studenci, pracownicy, absolwenci i przyjaciele KUL mogliśmy wesprzeć to piękne dzieło budowy nowego Domu Mocarzy. Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy ofiarowali swoje pieniądze i nie ukrywam, że jest to początek naszej współpracy z Siostrami Zmartwychwstankami - powiedział Paweł Robak z USS - Wszyscy, którzy włączyli się do akcji tworzą jedną wielką rodzinę "Mocarzy", którzy towarzyszą im w dalszej drodze - dodał Robak.
Przekazując symboliczny czek, rektor KUL podziękował jej organizatorom i ofiarodawcom oraz podkreślił, że zbiórka zjednoczyła wiele środowisk, a przede wszystkim służyła tym, którzy są najbardziej potrzebujący. Dziękując siostrom za ich posługę pełną miłości na rzecz podopiecznych w Mocarzewie ks. prof. Kalinowski przywołał słowa św. Brata Alberta, który powiedział, że "bez miłości najlepszy obiad jest niesmaczny, bez miłości najlepsza opieka jest niemiła". Rektor wyraził też nadzieję na kontynuację współpracy KUL z siostrami przy realizacji kolejnych inicjatyw.
Odbierając czek s. Maria Aurelia Adamczyk, przełożona prowincji warszawskiej sióstr zmartwychwstanek, podziękowała społeczności KUL za otwarte serce i tak sprawną organizację zbiórki. Nawiązując do patrona KUL - Jana Pawła II podkreśliła, że na KUL jest wiele osób, które tak jak On są wrażliwe na potrzeby innych.
- Dziękuję przede wszystkim w imieniu naszych podopiecznych, którzy wołają o miłość. Dziękuję za tę inicjatywę, która wspiera budowę Domu Mocarzy - powiedziała s.przełożona.
Zbiórka prowadzona była na portalu pomagam.pl poprzez, poprzez który swoją "jałmużnę" wpłaciło blisko 300 osób. Swoje datki mogli wpłacać również wierni uczestniczący w mszach świętych w kościele akademickim KUL. Całkowity koszt budowy Domu Mocarzy siostry szacują na ok. 20 milionów złotych. Obecnie budowa jest na etapie stanu surowego.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.