Wybrano najlepsze prace dyplomowe
Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta organizowany jest od 2010 roku. Ma to zachęcić studentów by zainteresowali się lokalnym rozwojem w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym.
- Od lat konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, to pokazuje, że tematyka związana z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym jest doskonałym polem do pracy badawczej. Zgłoszone prace dyplomowe w tegorocznej edycji prezentują wysoki poziom. Dzięki udziałowi w konkursie mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz mieć realny wpływ na rozwój Lublina i funkcjonowanie Miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin, dziękując za udział i gratulując laureatom.
Oceniając prace, komisja konkursowa zwracała uwagę na możliwe do osiągnięcia efekty, przekładające się na zrównoważony rozwój Lublina oraz na użyteczność proponowanych rozwiązań dla mieszkańców. Doceniono twórcze i pomysłowe spojrzenie na wybrany problem i innowacyjność rozwiązań. Oceniano też, czy aspekt badawczy prac może być wykorzystany w przyszłości, w przedsięwzięciach na rzecz miasta. Do konkursu w tym roku przyjmowane były prace licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz doktoranckie z zakresu rozwoju gospodarczego Lublina, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów, nie wcześniej niż w 2017 roku.
Jednczesnie, mimo epidemii, konkurs przebiegł bez zakłóceń. Zadania, które dotychczas wymagały bezpośredniej konsultacji, rozmowy czy dyskusji przeformułowano i przeprowadzono zdalnie. W tym roku, z powodu odwołania Gali Przedsiębiorczości, wręczenie nagród laureatom odbędzie się w innej formule, dostosowanej do obowiązujących obostrzeń.
Nagroda główna
Drugim wyróznionym jest Kamil Sągolewski, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL, za pracę pt. „Koncepcja rewitalizacji środowiskowej terenu Podzamcza w Lublinie”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Ewy Trzaskowskiej, prof. KUL. Celem autora było stworzenie wytycznych dotyczących rewitalizacji środowiskowej w postaci zmiany sposobu zagospodarowania przestrzeni Podzamcza w Lublinie;
Kolejną nagrodzoną jest Paulina Tylus, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, za pracę pt. „Sztuka w przestrzeni osiedla mieszkaniowego na przykładzie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Adama Kopciowskiego. Autorka zaprezentowała oraz skatalogowała realizację Lubelskich Spotkań Plastycznych `76. Omówiła również genezę, przebieg i wyniki tego wydarzenia.
Z kolei wyróżnienie w formie trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym o wartości 4,5 tys. zł przyznano Aleksandrze Wachowicz, absolwentce Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, za pracę pt. „Implementacja koncepcji Child Friendly City na przykładzie Gdyni i Lublina”, napisaną pod kierunkiem dr Dagmary Kociuby. Celem pracy jest wypełnienie luki badawczej i zaprezentowanie implementacji idei Child Friendly City w obu analizowanych miastach i sformułowanie rekomendacji dotyczących tworzenia miast przyjaznych dzieciom, w warunkach polskich.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.