Reklama

Reklama

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową, rozstrzygnięty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową, rozstrzygnięty - Zdjęcie główne

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta organizowany jest od 2010 roku. Ma to zachęcić studentów by zainteresowali się lokalnym rozwojem w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto przyznało nagrodę i kilka wyróżnień w ramach tegorocznego Konkursu Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową o rozowju gospodarczym Lublina.

Reklama

Wybrano najlepsze prace dyplomowe

Konkurs Prezydenta Miasta Lublin na najlepszą pracę dyplomową poświęconą rozwojowi gospodarczemu miasta organizowany jest od 2010 roku.  Ma to zachęcić studentów by zainteresowali się lokalnym rozwojem w kontekście gospodarczym, społecznym, kulturowym i środowiskowym. 

- Od lat konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, to pokazuje, że tematyka związana z szeroko rozumianym rozwojem lokalnym, głównie w kontekście gospodarczym jest doskonałym polem do pracy badawczej. Zgłoszone prace dyplomowe w tegorocznej edycji prezentują wysoki poziom. Dzięki udziałowi w konkursie mają szansę dotrzeć do szerokiego grona odbiorców oraz mieć realny wpływ na rozwój Lublina i funkcjonowanie Miasta - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin, dziękując za udział i gratulując laureatom. 

Oceniając prace, komisja konkursowa zwracała uwagę na możliwe do osiągnięcia efekty, przekładające się na zrównoważony rozwój Lublina oraz na użyteczność proponowanych rozwiązań dla mieszkańców. Doceniono twórcze i pomysłowe spojrzenie na wybrany problem i innowacyjność rozwiązań. Oceniano też, czy aspekt badawczy prac może być wykorzystany w przyszłości, w przedsięwzięciach na rzecz miasta. Do konkursu w tym roku przyjmowane były prace licencjackie, magisterskie, inżynierskie oraz doktoranckie z zakresu rozwoju gospodarczego Lublina, obronione na dowolnej uczelni i kierunku studiów, nie wcześniej niż w 2017 roku.

Jednczesnie, mimo epidemii, konkurs przebiegł bez zakłóceń. Zadania, które dotychczas wymagały bezpośredniej konsultacji, rozmowy czy dyskusji przeformułowano i przeprowadzono zdalnie. W tym roku, z powodu odwołania Gali Przedsiębiorczości, wręczenie nagród laureatom odbędzie się w innej formule, dostosowanej do obowiązujących obostrzeń. 

Nagroda główna

Nagrodę główną o wartości 6 tys. zł otrzymała Karolina Czyż, absolwentka Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS za pracę pt. „Wykorzystanie GIS do oceny dostępności komunikacyjnej Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Waldemara Kociuby, prof. UMCS. Przedmiotem jej pracy jest dostępność komunikacyjna Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego i ocena obecnego stanu sieci.
 
Wyróżnienia
 
Przyznano też kilka wyróznień w postaci nagród pieniężnych w wysokości 2 tys. zł. Wyróżniono Krystynę Mysiuk i Marynę Mysiuk - absolwentki Wydziału Budownictwa i Architektury PL, za pracę pt. Rewitalizacja fragmentu dzielnicy „Za Cukrownią” w Lublinie wraz z projektem architektonicznym biurowca i domu kultury”, napisaną pod kierunkiem dr inż. arch. Marzeny Joanny Siestrzewitowskiej. Podjęty temat dotyczy odbudowy zespołu zabudowy poprzemysłowej i mieszkaniowej przy ul. Krochmalnej w Lublinie z przeznaczeniem go na nowe funkcje. Prezentuje także projekt architektoniczny biurowca i domu kultury, które zostały zaprojektowane jako dominanty proponowanego zespołu urbanistycznego;

Drugim wyróznionym jest Kamil Sągolewski, absolwent Wydziału Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu KUL, za pracę pt. „Koncepcja rewitalizacji środowiskowej terenu Podzamcza w Lublinie”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Ewy Trzaskowskiej, prof. KUL. Celem autora było stworzenie wytycznych dotyczących rewitalizacji środowiskowej w postaci zmiany sposobu zagospodarowania przestrzeni Podzamcza w Lublinie;

Kolejną nagrodzoną jest Paulina Tylus, absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS, za pracę pt. „Sztuka w przestrzeni osiedla mieszkaniowego na przykładzie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej”, napisaną pod kierunkiem dr hab. Adama Kopciowskiego. Autorka zaprezentowała oraz skatalogowała realizację Lubelskich Spotkań Plastycznych `76. Omówiła również genezę, przebieg i wyniki tego wydarzenia.

Z kolei wyróżnienie w formie trzymiesięcznej płatnej praktyki absolwenckiej w Urzędzie Miasta Lublin, z łącznym świadczeniem pieniężnym o wartości 4,5 tys. zł przyznano Aleksandrze Wachowicz, absolwentce Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMCS, za pracę pt. Implementacja koncepcji Child Friendly City na przykładzie Gdyni i Lublina”, napisaną pod kierunkiem dr Dagmary Kociuby. Celem pracy jest wypełnienie luki badawczej i zaprezentowanie implementacji idei Child Friendly City w obu analizowanych miastach i sformułowanie rekomendacji dotyczących tworzenia miast przyjaznych dzieciom, w warunkach polskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy