reklama
reklama

In vitro w Lublinie. Wiemy ile par zgłosiło się do miejskiego programu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: 5pr.media

In vitro w Lublinie. Wiemy ile par zgłosiło się do miejskiego programu - Zdjęcie główne

Miejski program in vitro - zdj. ilustracyjne | foto 5pr.media

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Miejski program zapłodnienia in vitro ruszył na początku marca. Wiemy ile par, chce skorzystać z tej metody leczenia bezpłodności.
reklama

Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro realizować będą trzy podmioty wybrane w konkursie. Każdy z nich w ciągu trzech lat ma do zrealizowania po 100 procedur.

- Pary zainteresowane leczeniem niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego z uwzględnieniem miejskiego wsparcia, mogą zgłaszać się bezpośrednio do tych podmiotów. Uzyskają tam szczegółowe informacje dotyczące zasad i warunków udziału w programie. Realizatorami programu są: Gyncentrum Sp. z o.o., (przy ul. T. Zana 32a w Lublinie),  Ab ovo Sp. z o.o., (przy ul. Relaksowa 26 w Lublinie) oraz Ovum Rozdrodczość i Andrologia Sp. z o.o., (Konopnica 85F) - informuje Izolda Boguta z 
biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin

- Myślę, że za rok o tej porze będziemy mogli mówić, że dzięki pomocy miasta populacja mieszkańców Lublina powiększyła się o kolejnych obywateli - mówił dr n. med. Dariusz Mercik, ginekolog położnik, endokrynolog Gyncentrum. Do tej placówki zapisało się jedenaście par.

Program in vitro w Lublinie. Są pierwsi chętni

Aby dołączyć do programu w Lublinie i otrzymać dofinansowanie procedury in vitro w wysokości 5 tys. zł trzeba spełnić kilka warunków formalnych - być w związku małżeńskim lub partnerskim, mieszkać co najmniej od roku w Lublinie i tam rozliczać podatki, a wiek kobiety musi mieścić się w przedziale 25-40 lat. 

- Ponadto para nie może uczestniczyć, ani ubiegać się o uczestnictwo równolegle w innym programie o podobnym charakterze, finansowanym ze środków publicznych i ubiega się o dofinansowanie tylko u jednego realizatora programu - podkreśla Izolda Boguta.

Na chwilę obecną do trzech podmiotów medycznych zgłosiło się 56 par chcących skorzystać z miejskiego programu. - Jest za wcześnie by móc podawać dane o parach zakwalifikowanych do programu - dodaje Boguta. 

Pracownica biura prasowego informuje, że trwają skomplikowane procedury kwalifikacyjne, na które składa się wiele rozłożonych w czasie badań.

Światowa Organizacja Zdrowia zalicza niepłodność do chorób cywilizacyjnych. W Polsce dotkniętych jest nią ok. 1,5 miliona par i liczba ta stale rośnie. 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
reklama
reklama