Reklama

Reklama

Dworek Grafa w Lublinie niszczeje. Radny Nowak ma pomysł co z nim zrobić

Opublikowano: czw, 15 kwi 2021 15:05
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

Dworek Grafa w Lublinie niszczeje. Radny Nowak ma pomysł co z nim zrobić - Zdjęcie główne

Dworek Grafa w Lublinie | foto Screen - Google Maps

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Lublinie znajduje się Dworek Grafa, który zdaniem Marcina Nowaka - wiceprzewodniczącego Rady Miasta Lublin, niszczeje. Zaproponował on dwa rozwiązania. Jednym jest przeznaczenie budynku na potrzeby Urzędu Miasta, a drugim przeznaczenie na potrzeby jednej z placówek oświatowych.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Marcin Nowak (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) napisał interpelację do prezydenta w sprawie Dworku Grafa znajdującego się przy ul. Łęczyńskiej. Poprosił o podjęcie działań zmierzających do renowacji i zaadaptowania Dworku Grafa, na potrzeby Urzędu Miasta Lublin. Zdaniem wiceprzewodniczącego podejmowane w ostatnich latach kroki, ukierunkowane na zbycie budynku, nie przyniosły dotychczas żadnych skutków, a budynek niszczeje.

- W związku z tym, w mojej ocenie, zasadnym rozwiązaniem byłoby zabezpieczenie w budżecie Miasta Lublin środków pieniężnych na renowację obiektu i docelowe przeznaczenie go na potrzeby administracyjne urzędu, poprzez umieszczenie w nim jednego z wydziałów UM. Innym alternatywnym rozwiązaniem mogłoby być ulokowanie w budynku jednej z placówek oświatowych, co rozwiązałoby bieżące problemy lokalowe wybranego przedszkola - napisał Marcin Nowak.

Korzystając z okazji, zapytał też czy zgodnie z dezyderatem Komisji Kultury Ochrony Zabytków, skierowanym przed laty do prezydenta Lublina, podjęte zostały działania ukierunkowane na wpisanie Dworku do Krajowego Rejestru Zabytków?

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.