Reklama

Reklama

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD 2020. Trwa nabrór kandydatur

Opublikowano: czw, 28 sty 2021 09:03
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD 2020. Trwa nabrór kandydatur - Zdjęcie główne

Akademicki Laur Dziennikarski AKLAUD 2020. Trwa nabrór kandydatur | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Do 14 lutego trwa nabór kandydatur do nagrody Akademickiego Lauru Dziennikarskiego AKLAUD 2020. Wyróżnienie ustanowiły lubelskie uczelnie. Jak dotąd nagrodę przyznano jedenastu osobom.

Reklama

- Akademicki Laur Dziennikarski (AKLAUD) to coroczna nagroda przyznawana osobom łączącym pracę w lubelskich mediach z aktywnością akademicką. Nagroda jest wręczana w dwóch kategoriach: ogólnej oraz dla dziennikarzy do 35. roku życia - wyjaśnia Karolina Burno-Kaliszuk, Sekretarz Kapituły AKLAUD. 

Nagroda została ustanowiona w 2014 roku przez Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie w trosce o: zachowanie dziedzictwa kulturowego dziennikarzy prasy, radia, telewizji i nowych mediów regionu lubelskiego, ukazanie wzorców realizacji ich społecznego powołania, uznanie osobistego wkładu talentu, pracowitości i poświęcenia, zachętę młodych adeptów sztuki dziennikarskiej do twórczej kontynuacji odziedziczonych wartości humanistycznych. Laureat nagrody otrzymuje statuetkę AKLAUDA i nagrodę pieniężną.

Zgodnie z regulaminem nagrody, redakcje lokalnych mediów i stowarzyszenia dziennikarskie działające na terenie Lubelszczyzny mogą zgłaszać nominacje do AKLAUD-a do 14 lutego drogą elektroniczną na adres [email protected] lub drogą pocztową: Instytut Nauk o Komunikacji Społecznej i Mediach UMCS, ul. Głęboka 45, 20-612 Lublin (z dopiskiem AKLAUD”). Nominacje złożone po dacie, o której mowa powyżej, nie będą rozpatrywane.

Wśród lauretów dotychczasowych edycji są: Marek Skowronek, Alojzy Leszek Gzella, Bogusław Wróblewski, Łukasz Kucharski, Mateusz Kasiak, Małgorzata Sawicka, Martyna Podolska, Piotr Zdanowicz, Ewa Bulisz, Maria Brzezińska i Marcin Sanakiewicz. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy