Reklama

Reklama

Znowu zwiększają liczbę łóżek dla zakażonych w woj. lubelskim. Zajętych już ponad tysiąc miejsc w szpitalach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Znowu zwiększają liczbę łóżek dla zakażonych w woj. lubelskim. Zajętych już ponad tysiąc miejsc w szpitalach - Zdjęcie główne

- Pomoc dla pacjentów niezakażonych udzielana jest nie tylko w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, ale wiele zabiegów planowych jest możliwych do realizacji - zapewnił w środę wojewoda | foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1022 - tyle w środę zajętych było szpitalnych łóżek dla zakażonych koronawirusem w woj. lubelskim, podczas gdy wszystkich dostępnych dla chorych na COVID-19 jest 1143. Wojewoda poinformował o kolejnym zwiększeniu liczby miejsc w szpitalach.

Reklama

1143 łóżka dla zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 są obecnie dostępne w szpitalach w województie lubelskim. W środowe południe, 28 października, zajęte były 1022 miejsca, w tym 86 z respiratorami. Dlatego wojewoda lubelski poinformował o decyzji, wg której polecił kolejnym szpitalom zwiększenie liczby łóżek przygotowanych wyłącznie dla pacjentów zmagających się z COVID-19.

 

 

- Uzgodnione są kolejne zwiększenia łóżek o 148. Mają być zrealizowane do 5 listopada włącznie. Prawdopodobnie łóżek przybędzie w najbliższych dniach jeszcze więcej, ale jesteśmy dopiero w trakcie uzgodnień z kolejnymi szpitalami - powiedział w środę Lech Sprawka, wojewoda lubelski.

 

W szpitalach w Bełżycach (pow. lubelski) i Janowie Lubelskim zostaną utworzone pierwsze miejsca tzw. drugiego poziomu, czyli przeznaczone do hospitalizacji pacjentów z COVID-19 - dotychczas były tam jedynie łóżka izolacyjno-obserwacyjne, z których pacjenci z potwierdzonymi testami na koronawirusa i wymagający hospitalizacji byli przekazywani do jednostek wyższego szczebla. W Bełżycach będzie teraz sześć miejsc pierwszego (izolacyjno-obserwacyjne) i sześć miejsc drugiego poziomu, w tym jedno respiratorowe. W Janowie Lubelskim będzie 25 miejsc pierwszego poziomu i dziesięć drugiego poziomu, w tym dwa respiratorowe.

 

 

Do tego miejsca dla zakażonych zostaną dołożone w szpitalach, w których już dotychczas funkcjonowały miejsca drugiego stopnia dla pacjentów z COVID-19: w Tomaszowie Lubelskim (52 nowe łóżka), Radzyniu Podlaskim (11 łóżek), Lubartowie (11 łóżek), Rykach (17 łóżek) oraz szpitalu im. Jana Pawła II w Zamościu (10 łóżek).

 

W przeciągu dwóch, trzech tygodni w woj. lubelskim ma być już około 2 tys. łóżek dla chorych na COVID-19.

 

 

- Będzie to 17 proc. całej bazy łóżkowej w szpitalach w woj. lubelskim. Wszystkich łóżek jest bowiem około 11 tys. To pokazuje proporcje, ile jest miejsc w szpitalach dla zakażonych, a ile dla niezakażonych. Pokazujemy, że pomoc dla pacjentów niezakażonych udzielana jest nie tylko w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu, ale wiele zabiegów planowych jest możliwych do realizacji - zapewnił w środę wojewoda.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE