Reklama

Uczniowie wracają do podstawówek

Opublikowano:
Autor:

Uczniowie wracają do podstawówek - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Na początek władze państwa wprowadzają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Działalność wznawiają też instytucje kulturalne.

Nie nauka, a opiekaTydzień później możliwe będzie prowadzenie zajęć opiekuńczo-wychowawczych w klasach 1-3 szkoły podstawowej oraz odbywać się będą mogły konsultacje z nauczycielami w szkołach dla maturzystów i uczniów 8 klas przede wszystkim z przedmiotów zdawanych na egzaminach. Konsultacje będą mogły odbywać się indywidualnie lub w małych grupach. Od 1 czerwca możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

W środę poinformowano o częściowym przywrócenie funkcjonowania oświaty. Od najbliższego poniedziałku, 18 maja, będzie możliwe prowadzenie zajęć praktycznych w szkołach policealnych oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze oraz wczesne wspomaganie rozwoju i specjalistyczną rewalidację. Od tego dnia czynne będą też placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe.

Od 25 maja możliwe na uczelniach możliwe będzie prowadzenie zajęć dydaktycznych (dla studentów ostatnich lat studiów) oraz zajęć, które nie mogą być realizowane zdalnie.

Jednocześnie przedłużony został zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8. Od najbliższej niedzieli, 17 maja, dzieci poniżej 13. roku życia będą mogły wychodzić z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

 

Można wrócić do próbRusza też kultura. Od 18 maja możliwe będą m.in.: działalność kin plenerowych (w tym samochodowych), wznowienie prac na planach filmowych (z uwzględnieniem rygorów sanitarnych), wznowienie nagrań fonograficznych i audiowizualnych w instytucjach kultury, indywidualne zajęcia na uczelniach artystycznych czy wznowienie prób i ćwiczeń.

 

Na boisku i w haliOd 18 maja zwiększony zostanie także limit osób, które mogą ćwiczyć na otwartych obiektach sportowych. Na stadionach, boiskach, skoczniach, torach, orlikach, skateparkach – będzie mogło przebywać maksymalnie 14 osób (+ 2 trenerów), a na otwartych pełnowymiarowych boiskach piłkarskich – będą mogły przebywać maksymalnie 22 osoby (+ 4 trenerów).

"Wprowadzamy także możliwość dzielenia boiska piłkarskiego na dwie połowy oddzielone od siebie buforem bezpieczeństwa. Jeśli wydzielimy 5-metrową strefę buforową, wtedy na jednej połowie może przebywać równocześnie 16 osób + 3 trenerów. W sumie na pełnowymiarowym boisku piłkarskim mogą przebywać w takim wariancie 32 osoby (+ 6 trenerów)" - czytamy w rządowym komunikacie.

Otwarte zostaną też hale sportowe. Od 18 maja w salach i halach sportowych równocześnie będzie mogło ćwiczyć: 12 osób + trener (w obiektach do 300 mkw.), 16 osób + 2 trenerów (w obiektach od 301 do 800 mkw.), 24 osoby + 2 trenerów (w obiektach od 801 do 1000 mkw.) oraz 32 osoby + 3 trenerów (w obiektach powyżej 1000 mkw.).

"W obiektach zamkniętych nie można będzie korzystać z szatni ani węzła sanitarnego (poza WC). Po każdych zajęciach należy przeprowadzić dezynfekcję urządzeń" - zaznaczają przedstawiciele władz kraju.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE