Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 26 w Lublinie prawie skończona. Zostały drobiazgi

wiadomosci W Szkole Podstawowej nr 26 na Bronowicach kończy się termomodernizacja budynku. W ciągu dwóch miesięcy prace całkowice zostaną zakończone. Miasto prowadzi podobne inwestycje jednocześnie w kilku innych szkołach.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 28 września 2020 11:43 | Aktualizacja: 28 września 2020 10:26

Inwestycja w SP nr 26 prawie zakończona
 
Dobiega końca termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 26 im. Janusza Korczaka przy ul. Bronowickiej. Jedyne co zostało to dokończenie przebudowy części gospodarczej od ul. Firlejowskiej, montaż przezroczystego zadaszenia nad głównym wejściem i ostatnia kosmetyka budynku. Wykonawca ma na to dwa miesiące. 
 
Cała inwestycja obejmuje: izolację ścian zewnętrznych, fundamentów i stropów, wykonanie nowej elewacji, pokrycie dachu papą, remont kominów, wymianę części stolarki drzwiowej i okiennej z parapetami zewnętrznymi, wykonanie nowego zadaszenia nad częścią gospodarczą z z remontem posadzek i przebudowę wewnętrznych instalacji: centralnego ogrzewania z kotłownią, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, wentylacji, elektrycznej i odgromowej. Wykonano też nowe mury oporowe, schody zewnętrzne i opaski z kostki betonowej. Koszt termomodernizacji to prawie 2,7 mln zł.
 
Termomodernizacje w innych szkołach
 
Oprócz SP nr 26, Miasto prowadzi termomodernizacje 8 szkół i placówek oświatowych: w Szkole Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego prace są zaawansowane w ok 70%, w Bursie nr 7 przy ZSTK trwają prace rozbiórkowe przygotowujące do inwestycji, w kompleksie Zespołu Szkół Budowlanych wraz z Bursą nr 8 przy ul. Słowiczej wymieniana jest stolarka okienna, w Szkole Podstawowej nr 6 przy ul. Czwartaków – instalacja CO. Najmniej zaawansowane roboty są w budynku Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej,gdzie wykonawca ma czas na zakończenie prac do sierpnia 2022 roku. W ostatnim tygodniu ratusz ogłosił również przetarg na dokończenie prac w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Długosza. Z kolei termomodernizacje Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej są już zakończone i odebrane. 
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.