Reklama

Ruszają zapisy do I klas szkół podstawowych

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Ruszają zapisy do I klas szkół podstawowych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 12 lutego ruszają zapisy do publicznych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019.


Pierwsze zapisy do publicznych szkół podstawowych na terenie Gminy Lublin będą odbywały się od 12 lutego do 23 lutego br.. Termin ten obowiązuje kandydatów zamieszkałych wewnątrz danego obwodu. Dzieci w tej rekrutacji przyjmowane są do szkół z urzędu – na podstawie zgłoszenia.
Wniosek podpisany przez rodziców należy złożyć w sekretariacie szkoły. Listy kandydatów przyjętych do szkoły obwodowej zostaną ogłoszone 2 marca o godzinie 12:00.

Zapisy do szkół spoza obwodu rozpoczną się 5 marca o godzinie 8:00 i potrwają do 14 marca, do godziny 14:00. W wyżej wymienionym terminie należy złożyć stosowny wniosek do sekretariatu szkoły podstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnienie warunków, branych pod uwagę w procesie rekrutacyjnym.
Listy osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostaną ogłoszone 16 marca (godz. 12:00). Jeśli dziecko zostało przyjęte do szkoły, do 21.03. należy w sekretariacie danej podstawówki złożyć dokument „Potwierdzenia woli zapisania kandydata do szkoły”.

Pierwszeństwo do każdej ze szkół znajdującej się na terenie Gminy Lublin mają uczniowie, którzy należą do jej obwodu. Zapisy dla dzieci zamieszkałych w innych obwodach będą odbywały się w sytuacji, gdy w danej klasie będą jeszcze wolne miejsca. Dodatkowo nie można zapisać przeszłego pierwszoklasisty jednocześnie do dwóch szkół – jeśli chcemy aby nasze dziecko uczęszczało do szkoły spoza obwodu, nie zgłaszamy go jednocześnie do szkoły obwodowej.

Wszystkie potrzebne dokumenty potrzebne do zapisów i rekrutacji znajdą Państwo tutaj.  


Źródło: lublin.eu
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE